reklama
reklama

Policja nie zatrzymała jeszcze działkowych włamywaczy

Na sygnale, Wiadomości, 18.02.2023 13:18, eł

Warto powynosić z domków i altanek cenne przedmioty, jeśli nie zostały jeszcze skradzione...

Policja nie zatrzymała jeszcze działkowych włamywaczy

W ostatnich dniach doszło do przynajmniej kilku włamań do domków na terenie ogródków działkowych przy ulicy Batorego w Andrychowie. Sprawcy powybijali szyby w oknach, a w jednym przypadku wyważyli całą kwaterę okienną i splądrowali wnętrza. We wtorek policja miała zgłoszenia o pięciu takich przypadkach, a od tamtej pory wpłynęło jeszcze jedno.

Nie wszystkie włamania były owocne dla rabusiów. Jak wynika z informacji, które uzyskaliśmy od rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach Agnieszki Petek, okradli jedynie trzy domki (na sześć, do których się włamali). Ale ponieważ aura nie sprzyja spędzaniu czasu w plenerze, zapewne nie brakuje jeszcze osób, które nie odwiedziły w tym tygodniu swoich ogródków działkowych i nie wiedzą, czy zostały okradzione.

Włamywacze brali głównie elektronarzędzia, sprzęt AGD i urządzenia RTV. Właściciele ponieśli niemałe straty. Jeden z nich wycenił je na aż 12 tys. zł. Miał bowiem bardzo dobrze wyposażony domek, w którym cała jego rodzina często nocowała latem. - To nie byli amatorzy. Zanim dokonali włamania, unieszkodliwili kamerę monitoringu zainstalowaną na budynku – mówi mężczyzna.

Niestety, policja nadal nie ustaliła, kto dokonał tych włamań, toteż sprawcy pozostają na wolności i mogą jeszcze splądrować niejeden domek...


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy