reklama

Czekają na przydział mieszkań, a te są na razie tylko na papierze...

Gospodarka, Wiadomości, 16.02.2023 09:23, eł

Gmina nie ma jeszcze nawet pozwolenia na budowę.

Czekają na przydział mieszkań, a te są na razie tylko na papierze...

Już prawie półtora roku temu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiadał budowę nowych bloków komunalnych w Choczni, w sąsiedztwie tego, który już od lat istnieje przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Ponieważ jednak nie widać, aby w tamtej okolicy się coś działo, osoby czekające na mieszkania zaczynają się niecierpliwić.

Jak się okazuje, dopiero niedawno zakończyły się prace związane z projektowaniem nowych bloków. Projektant złożył już w Starostwie Powiatowym w Wadowicach wniosek o pozwolenie na budowę dla obu obiektów, które jednak nie zostało jeszcze wydane.

- Zgodnie z projektem, budynki będą posiadały cztery kondygnacje nadziemne oraz kondygnację przyziemia. W każdym znajdą się dwie klatki. W pierwszej z nich będzie 10 mieszkań, zaś w drugiej 11, co daje w sumie 21 mieszkań w całym budynku, a łącznie 42 w obu blokach. Ich powierzchnie będą różne - od około 27 m kw., poprzez 36 i 48 m kw., do ponad 56 m kw. - informuje Małgorzata Targosz Storch, kierowniczka Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Taka ilość nowych mieszkań powinna zaspokoić potrzeby mieszkańców gminy, o ile nie wzrosną one drastycznie do czasu wybudowania bloków. Jak bowiem dowiadujemy się od Małgorzaty Targosz Storch, obecnie 33 rodziny lub samotne osoby znajdują się na liście oczekujących na przydział mieszkania. Wnioski trzech kolejnych oczekują na rozpatrzenie przez Komisję Mieszkaniową.


Foto: Google Street View - istniejący blok komunalny w Choczni

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 16.02.2023 11:09

Wybory się zbliżają, mamnewsik standard o Kalińskim. Nie ma idealnych polityków natomiast tacy z platformy to gówno zrobili :-)