reklama
reklama

Jeszcze więcej włamań do domków działkowych w Andrychowie

Na sygnale, Wiadomości, 15.02.2023 07:33, eł

Właściciele ponieśli poważne straty.

Jeszcze więcej włamań do domków działkowych w Andrychowie

Wczoraj, gdy przed południem poinformowaliśmy o serii włamań na terenie ogródków działkowych przy ulicy Batorego w Andrychowie, kolejne osoby dowiedziały się, że ich domki również zostały splądrowane. Artykuł skłonił ich bowiem do odwiedzenia działek i sprawdzenia sytuacji...

W ten sposób policjanci z komisariatu w Andrychowie otrzymali dwa kolejne zgłoszenia o włamaniach. Obydwa przypadki były bardzo podobne. Sprawcy działali według tego samego wzorca, który opisaliśmy wczoraj – wybijali szyby w oknach, by dostać się do wnętrza domków. Z obu z nich wynieśli elektronarzędzia i sprzęt AGD. Wartość jednego z tych łupów jeszcze nie została oszacowana, drugi zaś wyceniono na około 8 tys. zł. Tak przynajmniej wynika z informacji, które uzyskaliśmy od aspirant Agnieszki Petek, rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Rozmawialiśmy też z jednym z okradzionych właścicieli ogródków działkowych przy ulicy Batorego. - Poniosłem ogromne straty, na około 12 tysięcy złotych. Złodzieje ukradli mi między innymi telewizor, dekoder, ekspres do kawy, frytkownicę, wkrętarkę, pompę do studni i trochę drobniejszych rzeczy. A ponadto wybili okno i uszkodzili ogrodzenie – mówi zdruzgotany mężczyzna.

Agnieszka Petek zapewnia, że policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadzą działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy lub sprawców tych włamań. W sumie mundurowi wiedzą na razie o pięciu takich przypadkach, choć prawdopodobnie jest ich jeszcze więcej.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 18.02.2023 07:32

To koło co Pan piszesz Panie Bogdanie to więcej niż dwa lata tam leży koło działek.

Bogdan, 16.02.2023 07:45

Koło dwóch lat temu gościowi na działkach batorego wtargneło dwóch złodzieji kamera nagrała faceta i babkę,osoba pokrzywdzona chciała te zdjęcia udostępnić w sieci do szybkiego zlokalizowania złodzieji,to milicja zabroniła i jeszcze zastraszyła co mu grozi,tak się broni wandalów.W innym przypadku jak osoba pokrzywdzona opublikowała zdjęcie sprawczyni to w ciągu doby ludzie namierzyli ją.