reklama

Pijani rodzice wpadli po alkohol na stację paliw. Przewozili dziecko

Na sygnale, Wiadomości, 12.08.2022 10:14,
Para została zatrzymana dzięki prawidłowej reakcji obsługi stacji paliw.
Pijani rodzice wpadli po alkohol na stację paliw. Przewozili dziecko
Jak informuje policja, w środę (10.08) po godzinie 18:00 pracownicy stacji paliw w Przeciszowie powiadomili operatora numeru alarmowego 112 o nietrzeźwej parze, która przyjechała samochodem marki Mitshubishi na stację paliw kupić alkohol. Obsługa stacji widząc, że osoby są nietrzeźwe, odmówiła im sprzedaży.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że razem z małżeństwem podróżował ich 9 - letni syn. Badanie stanu trzeźwości 50 – letniej matki dziecka wykazało 2,9 promila alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości 50 – letniego ojca wykazało 3,1 promila alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny, natomiast jego rodzice zostali zatrzymani.

Małżeństwo pochodzi z powiatu nowotomyskiego.


W czwartek (11.08) po południu kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego, nad którym miała obowiązek opieki. Z kolei mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Natomiast za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

- Duże podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo należą się pracownikom stacji paliw, którzy działając na podstawie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi odmówili sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym. Ponadto widząc, że klienci dopuścili się przestępstwa drogowego oraz przestępstwa przeciwko opiece, powiadomili Policję. Pokazali oni, że nie zysk, a bezpieczeństwo jest dla nich ważniejsze. O takie postępowanie apelujemy do wszystkich pracowników stacji paliw oraz sklepów, w których prowadzona jest sprzedaż alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. To już kolejny przykład ukazujący spostrzegawczość oraz przestrzeganie prawa przez pracowników stacji paliw z powiatu oświęcimskiego. Poniżej linki do informacji opisujących poprzednie zgłoszenia - mówią policjanci.

źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy