reklama

Policyjny pościg za pijanym kierowcą zakończony kolizją. Kierowca schował się w zaroślach

, Na sygnale, Wiadomości, 11.08.2022 14:05,
Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, które już wcześniej zostały mu zabrane.
Policyjny pościg za pijanym kierowcą zakończony kolizją. Kierowca schował się w zaroślach
9 sierpnia po godzinie 19, w Naprawie na drodze krajowej K28 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej ujawnili pojazd marki Volkswagen, który przekroczył obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość o 34 km/h.

Policjanci wydali nakaz zatrzymania się kierowcy, ale ten zaczął uciekać. Nie zważając na innych uczestników ruchu, kierowca pędził w kierunku Skomielnej Białej, aż do chwili kiedy stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w betonowy słupek, a następnie w przydrożny znak drogowy, zatrzymując się po uderzeniu w ogrodzenie prywatnej posesji. Dalszą ucieczkę mężczyzna kontynuował już pieszo, chowając się po zaroślach.


O ucieczce kierowcy zostali powiadomieni przez dyżurnego policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie. Gdy udali się w rejon miejsca zdarzenia, zauważyli biegnącego przez pola mężczyznę, policjanci z jordanowskiej patrolówki szybko go dogonili, po czym doprowadzili na miejsce porzucenia pojazdu, gdzie wspólnie z pozostałymi policjantami wykonywali dalsze czynności.

Jak się okazało, kierowcą volkswagena był 38-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego, który uciekał przed policjantami bo miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a także nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, które już wcześniej zostały mu zabrane. Resztę wieczoru mężczyzna spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Teraz będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej i próbę ucieczki. Odpowie również za popełnienie szeregu wykroczeń drogowych.

Policja przypomina, że kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów i decydują się na ucieczkę przed policjantami popełniają przestępstwo, gdyż narażają siebie, a także innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy