reklama

101 km/godz. w terenie zabudowanym. Co czeka teraz kierowcę?

, Na sygnale, Wiadomości, 26.05.2022 09:38,
Kierowca zdecydowanie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.
101 km/godz. w terenie zabudowanym. Co czeka teraz kierowcę?

24 maja policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość na ul. Wadowickiej we Frydrychowicach, gdzie zgodnie ze wskazaniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

Tuż przed godziną 20, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, który jechał z prędkością 101km/godz. przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. 25-latek z powiatu oświęcimskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

- Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiążę się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy