reklama

Skuteczne odchudzanie z Paleta Diet - radzi dr Patrycja Kłósek, dietetyk kliniczny, psychodietetyk [FOTO]

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 25.05.2022 19:50,
Psychodietetyka - jedyne rozwiązanie na konsekwencje zdrowotne oraz psychologiczne otyłości i nadwagi.
Skuteczne odchudzanie z Paleta Diet - radzi dr Patrycja Kłósek, dietetyk kliniczny, psychodietetyk [FOTO]

Otyłość oraz nadmierna masa ciała nie tylko mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Trzeba pamiętać, że otyłość jest to przewlekła choroba, która ma ogólnoustrojowy, negatywny wpływ na organizm człowieka. W wyniku przewlekłego stanu zapalnego, który powstaje na skutek występowania tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obrębie narządów wewnętrznych - brzucha, powstaje przewlekły stan zapalny. Skutkuje to wystąpieniem dietozależnych chorób takich jak cukrzyca typu 2, insulinooporność, choróby układu krwionośnego, miażdżycy, nadciśnienia a nawet występowaniu nowotworów, takich jak na przykład rak jelita grubego. Te wiadomości często przejawiają się w różnych źródłach, ale trzeba podkreślić, że to nie jedyne konsekwencje otyłości.

Nadmierna masa ciała ma również negatywny wpływ na aspekty psychologiczne naszego organizmu. W wielu badaniach potwierdzono, że u osób otyłych, depresja występuje częściej niż u osób z prawidłową masą ciała. Zbyt duża waga wpływa również negatywnie na poczucie własnej skuteczności. Proces osiągania celu jest zaburzony. Osoby z nadwagą i otyłością często borykają się również z problemem poczucie braku wpływu na daną sytuację. Utrudnia to nie tylko proces zmiany nawyków żywieniowych i osiągnięcia wymarzonego celu, ale również wpływa na inne sfery życia.

W wyniku podejmowania wielu prób odchudzania, które kończą się niepowodzeniem odczuwają negatywne emocje takie jak bezsilność, wina, rozżalenie, poczucie wstydu związanego z własnym ciałem. Otyłość ma tak naprawdę jeszcze wiele innych konsekwencji psychologicznych, dlatego trzeba wiedzieć, że w wielu przypadkach sama dietetyka i wiedza z dziedziny odżywiania nie wystarcza. Model psychodietetyczny w pracy z pacjentem to skuteczne narzędzie, które przynosi długotrwały efekt w walce z nadmiernymi kilogramami.

Pychodietetyka to nauka łącząca dwie dziedziny – dietetykę oraz psychologię. Zajmuje się analizą zachowań żywieniowych. W problemach związanych z nadmierną masą ciała ważne jest to co jemy, ale również zachowania związane z odżywianiem takie jak sposób jedzenia, przygotowania posiłków, czas spożywania czy też na przykład planowanie. W pracy z pacjentem model ten skupia się głównie na trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Ważne jest to, aby pacjent nie tylko podczas procesu leczenia osiągnął wymarzoną sylwetkę, ale także po skończonym leczeniu mógł ją utrzymać poprzez naukę dobrej relacji z pożywaniem, którą budujemy na wizytach.

Osoby podejmujące leczenie w naszym gabinecie dietetycznym w Wadowicach to najczęściej osoby, które podejmowały już wcześniej próby odchudzania. Jednak często zdarza się że pomimo początkowych sukcesów jakie odnosiły, dzięki wprowadzeniu diety - po jej skończeniu pojawiał się efekt jojo. To osoby, które najczęściej wiedzą, jak powinny komponować posiłki, jednak problem występuje w czymś innym- w utrzymaniu stosowania się do zaleceń i stylu jedzenia. Problem wynika również z powodu przeszkód, które pojawiają się w ich życiu, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Praca psychodietetyka w takiej sytuacji polega na zdiagnozowaniu problemu.

Za pomocą metod psychodietetycznych, wsparciu oraz motywacji, które przekazujemy na wizytach, pacjenci uczą się jak radzić sobie w momencie odczuwania dużego stresu, złości, smutku, trudnych sytuacjach życia codziennego. W modelu psyhodietetycznym nie tylko skupiamy się na celu ilościowym jakim są zgubione kilogramy czy liczeniu kalorii, ale przede wszystkim celu jakościowym, czyli tak naprawdę zmianie całego życia i podejścia do wielu kwestii jak np. rodzina, praca czy niezdrowe przyzwyczajenia.

Dzięki wykorzystaniu technik psychodietetycznych osiągamy najskuteczniejsze wyniki na śląsku w walce z nadwagą i otyłością. Dbamy o każdy aspekt problemów wynikających z nadmiernej masy ciała. Gabinet dietetyczny w Wadowicach będzie, kolejnym punktem na mapie, który zaopiekuje się pacjentami, którzy utracili już wszelkie nadzieje na zmianę sylwetki i swojego życia na lepsze i zdrowsze.

Serdecznie zapraszamy do gabinetu naszego dietetyka.

Paleta Diet dr Patrycja Kłósek - dietetyk kliniczny, psychodietetyk

aleja Matki Bożej Fatimskiej 94, 34-100 Wadowice

https://g.page/r/CdkJ9l09tdIlEAE

www.paletadiet.pl

tel.: 690 442 833
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy