reklama

Rodzina z gminy Andrychów uhonorowana prestiżową nagrodą

, MAGAZYN, Wiadomości, 25.05.2022 12:00,
Jedną z nagrodzonych rodzin zostali Anna i Krzysztof Jarzyna prowadzący od 2001 roku Rodzinny Dom Dziecka.
Rodzina z gminy Andrychów uhonorowana prestiżową nagrodą
Kilka dni w Kopalni Soli w Wieliczce ali Rodzicielstwa Zastępczego. Gośćmi specjalnymi byli premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny Marlena Maląg, Starostwo Powiatowe reprezentowały wicestarosta Beata Smolec i szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Barbara Pindel-Polaszek [na zdjęciu].Podczas gali 42 rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka z Małopolski zostały uhonorowane Nagrodą Polonia Minor. To wyróżnienie samorządu Województwa Małopolskiego, które jest przyznawane za wyjątkową działalność na rzecz regionu.

Jedną z nagrodzonych rodzin zostali Anna i Krzysztof Jarzyna prowadzący od 2001 roku Rodzinny Dom Dziecka w Sułkowicach, w gminie Andrychów.

- W czasie spotkania premier określił służbę rodzin zastępczych jako harmonijne połączenie dwóch słów: „praca” i „miłość”. I tak dokładnie jest. Większość swojego życia zawodowego przepracowałam zajmując się zagadnieniami związanymi z pomocą społeczną. Widziałam naprawdę wiele bardzo różnych sytuacji życiowych i rodzinnych. I mam absolutną pewność, że rodzicielstwo zastępcze to misja szczególna. Dawanie ciepłego domu i miłości dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w rodzinie biologicznej, to służba, która zasługuje na najwyższy szacunek - mówi Beata Smolec, wicestarosta powiatu wadowickiego.
źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy