reklama

Zaapelował, by zwolnić z dodatkowych opłat mieszkańców goszczących uchodźców

MAGAZYN, Wiadomości, 05.04.2022 12:45, eł
Mają duże koszty, a znikąd nie doczekali się jeszcze pomocy.
Zaapelował, by zwolnić z dodatkowych opłat mieszkańców goszczących uchodźców

W gminie Zawoja przebywa obecnie około kilkuset uchodźców z Ukrainy. Mieszkańcy, u których goszczą, borykają się ze znacznym wzrostem wszystkich opłat, muszą też zapewnić swoim gościom wyżywienie i środki higieny osobistej.

Przyjmowali pod swój dach uchodźców, nie zastanawiając się często, o ile wzrosną ich codzienne koszty utrzymania. Niektórzy liczyli też pewnie na to, że nie zostaną z tym sami. Jak na razie, srodze się zawiedli. - Osoby z Zawoi i Skawicy, które zdecydowały się na taki krok, nadal nie otrzymały żadnego wsparcia finansowego ani od państwa, ani od samorządu – podkreśla Michał Bartyzel, prezes Towarzystwa Przyjaciół Zawoi.

Zawojanin postanowił zaapelować do Rady Gminy Zawoja o zwolnienie mieszkańców goszczących uchodźców z pewnych kosztów. Chodzi tutaj przede wszystkim o opłaty za odbiór śmieci od przebywających w prywatnych domach Ukraińców. Michał Bartyzel prosi również od zwolnienie z dodatkowych opłat tych mieszkańców, którzy za zużytą wodę i odprowadzane ścieki rozliczają się ryczałtowo, czyli nie mają zamontowanych wodomierzy.

W skali budżetu gminy będą to środki zupełnie nieistotne, natomiast w skali budżetów domowych w tych trudnych czasach, spowodowanych nie tylko wojną, ale i rekordową inflacją, pandemią i niestabilnością podatkową, będą to środki niezwykle istotne” - napisał w petycji do władz gminy. Samorząd jeszcze jej nie rozpatrzył, nie wiadomo zatem, jakie efekty przyniesie apel Michała Bartyzela.


Foto: Facebook/Michał Bartyzel

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy