reklama
reklama

Za oknami prawie wiosna. Co teraz w pogodzie? Synoptycy wydali ostrzeżenie

MAGAZYN, Wiadomości, 04.01.2023 14:45,
Przyroda zaczęła budzić się do życia.
Za oknami prawie wiosna. Co teraz w pogodzie? Synoptycy wydali ostrzeżenie
Z powodu panujących od kilku dni wysokich, jak na początek stycznia, temperatur niespodziewanie już na początku stycznia przyroda zaczęła budzić się do życia. Na razie na powrót srogiej zimy się nie zanosi.

Na czwartek (5.01) synoptycy wydali ostrzeżenie o silnym wietrze:

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich"
- informuje IMGW Kraków.

Łowcy Burz Podbeskidzie, którzy często trafnie prognozują pogodę w naszym regionie, tym razem tak widzą sytuację w najbliższych dniach:

"Już w środę po południu znajdziemy się w zasięgu pierwszej strefy frontowej. Wzrośnie prędkość wiatru z kierunków południowych, pojawi się więcej chmur, a nocy mogą występować przelotne opady deszczu. Temperatura zacznie rosnąć, ciśnienie będzie spadać.

Czwartek - zachmurzenie zmienne, przeważnie duże. W ciągu dnia porywisty wiatr z kierunków południowych, skręcający na zachodni. Chwilami mogą pojawiać się słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 8-10*C.
Wieczorem przejdzie front chłodny, za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze co spowoduje spadek temperatury. W górach mogą pojawić się opady śniegu.

Piątek - rano chłodno, temperatura w okolicach 1-3*C. W górach zanikające opady śniegu. Po południu ciśnienie zacznie spadać, temperatura wzrośnie do 4-7*C i pojawi się kolejna strefa słabych opadów deszczu. Wiatr nieco silniejszy, do 40km/h.

Sobota i niedziela z bardziej spokojną aurą. Powinny pojawić się liczne rozpogodzenia, a temperatury wzrosną do 5-8*C"

- informują Łowcy Burz Podbeskidzie


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy