reklama
reklama

Awantura przed blokiem. Wybita szyba, grożenie policjantom

Na sygnale, Wiadomości, 04.01.2023 13:56,
Wybił szybę w drzwiach bloku, a potem wraz z kolegą groził policjantom
Awantura przed blokiem. Wybita szyba, grożenie policjantom
1 stycznia wadowicka policja dostała informację, że na jednym z wadowickich osiedli dwóch mężczyzn demoluje drzwi do klatki schodowej w bloku. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie, natrafiając w drzwiach na wybitą szybę.- Funkcjonariusze w pobliżu miejsca zdarzenia zastali dwóch mężczyzn, 26 i 43-latka, którzy w trakcie legitymowania znieważyli i kierowali groźby karalne pod adresem funkcjonariuszy. Wadowiczanie zostali zatrzymani. Wartość strat została wyceniona na kwotę ok.1500 złotych. Przeprowadzone czynności procesowe pozwoliły na ustalenie, że to 26-latek dokonał uszkodzenia mienia, za co usłyszał zarzut - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Ponadto śledczy obu przedstawili zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Kodeks karny za znieważenie policjantów przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, natomiast za przestępstwo zniszczenia mienia karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy