reklama

Projekty małych domów - luksus z komfortem

Gospodarka, Wiadomości, 05.01.2023 08:45, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Choć domy o powierzchni do 115 m2 są traktowane jako małe to w żadnym razie nie oznacza to nieprzyjemnej ciasnoty. Sensowna aranżacja i rozplanowanie pomieszczeń zapewni komfort nawet 4-osobowej rodzinie. Czym wyróżniają się projekty małych domów?
Projekty małych domów - luksus z komfortem

Zalety małych domów

Projekty małych domów, np. https://archeton.pl/12-projekty-malych-domow uwzględniają kompromis pomiędzy wygodą mieszkańców, a relatywnie niską ceną budowy. Zakup mieszkania o znacząco mniejszej powierzchni nawet w niewielkim mieście to podobny, a czasem wyższy koszt. Przestrzeń w domku łatwiej też rozplanować.

Świetnie sprawdzają się na wąskich działkach spełniając wytyczne narzucane przez prawo budowlane. Nawet jeśli parcela dookoła domu jest niewielka to jednak można na niej stworzyć mały ogródek czy strefę relaksu.

Jak wygląda wnętrze w małym domu?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na projekt domu parterowego, piętrowego czy z poddaszem użytkowym to znajdzie się w nim miejsce na wszystkie niezbędne pomieszczenia. To z reguły kilka pokoi, w tym sypialnie i salon, kuchnia i łazienki, a także pomieszczenia gospodarcze. W tych ostatnich możesz urządzić pralnię, kotłownię lub spiżarnię. Część powierzchni może też zająć garaż.

Małe domy parterowe to szczególnie korzystna opcja dla osób starszych lub rodzin z dziećmi. Wszystkie pomieszczenia znajdują się wówczas na jednej kondygnacji. Nie wymaga to więc forsownego wchodzenia po schodach dla ludzi, którzy mają już problem z poruszaniem się. Nie stwarza też ryzyka, że dziecko z nich spadnie.

Dobrym pomysłem na aranżację jest łączenie pomieszczeń. Tworzenie takich otwartych stref zwiększa wrażenie przestronności. Częstym rozwiązaniem jest np. łączenie kuchni z jadalnią i salonem. Zastosowanie w salonie przeszklonych drzwi wyjściowych na taras dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń.

Korzyścią z budowy małego domu piętrowego lub z poddaszem użytkowym jest natomiast łatwy podział na strefę dzienną i nocną. Na górze można urządzić sypialnie i miejsce do odpoczynku, na dole natomiast pokój dzienny, kuchnię oraz pomieszczenia gospodarcze.

Projekt małego domu – co wybrać?

Małe domy to szeroka kategoria projektów. W pierwszej kolejności warto zastanowić się dla ilu osób mają być przeznaczone. Dla singli czy par wystarczające mogą okazać się budynki o powierzchni użytkowej kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Takie domki można postawić praktycznie na każdej działce. W przypadku rodzin dobrym rozwiązaniem są większe budynki do 115 m2.

Drugą kwestią jest dopasowanie domu do rozmiarów działki. Według przepisów prawa budowlanego odległość budynku od granicy działki powinna wynosić 3 m oraz metr więcej dla ściany z drzwiami i oknami. W przypadku wąskiej działki (o szerokości mniejszej, niż 16 m) może to być 1,5 metra.

W biurze projektowym Archeton oferujemy naszym klientom szeroki wybór gotowych projektów małych domów. Znajdziesz u nas projekty w stylu nowoczesnym, czy tradycyjnym, zarówno parterowe, jak i piętrowe lub z poddaszem użytkowym. Wszystkie opracowane przez doświadczonych architektów i przygotowane w najdrobniejszych szczegółach. Sprawdź i skorzystaj z naszej oferty!


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy