reklama
reklama

Wyburzą szpital i wybudują taki budynek?

MAGAZYN, Wiadomości, 14.03.2023 07:45, red
Gotowa jest już wizualizacja zagospodarowania poszpitalnej działki.
Wyburzą szpital i wybudują taki budynek?
Do końca wakacji stary budynek szpitala w Wadowicach zostanie wyburzony, a tymczasem władze powiatu wadowickiego już planują, co by tu postawić w jego miejscu. Powstała już koncepcja zagospodarowania tego ternu. Na poszpitalnej działce ma zostać wybudowany nowy budynek, podobny to tego istniejącego [wizualizacja powyżej].


Sprawa była omawiana podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wadowickiego.


Władze powiatu informowały, że na razie budowa nie będzie realizowana. A koncepcja zagospodarowania działki powstała, ponieważ wymagał tego wojewódzki konserwator zabytków, który wydawał zgodę na wyburzenie szpitalnych budynków

Członek zarządu powiatu Mirosław Sordyl potwierdził podczas obrad, że opracowana koncepcja nie przyda się przed końcem bieżącej kadencji, ze względu na realizowane obecnie kosztowne inwestycje.

- Ale myślę, że ten zarząd na pewno nie pozbędzie się tej działki, a następny, jak uważam, powinien podjąć decyzję o budowie tego obiektu. Mamy pięć starych budynków. Ten, w którym jesteśmy, to najnowszy z nich, reszta jest na bieżąco remontowana, dokładane są do nich wielkie pieniądze. Bardzo bym się cieszył, gdyby kolejny zarząd podjął wyzwanie i wybudował obiekt, który będzie służył całemu powiatowi – mówił Mirosław Sordyl.


foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy