reklama

Wojewoda w Wadowicach. "Chcemy być wierni i będziemy wierni nauczaniu naszego wielkiego Rodaka"

Polityka, Wiadomości, 13.03.2023 14:55, red
Reakcje polityków PiS na głośny materiał TVN24 o Karolu Wojtyle.
Wojewoda w Wadowicach.

W poniedziałek (6.03) w telewizji TVN24 można było zobaczyć reportaż "Franciszkańska 3" dotyczący tuszowania pedofilii w polskim Kościele katolickim w czasach, kiedy Karol Wojtyła pełnił funkcję kardynała krakowskiego.

Film oparty był na materiałach zgromadzonych przez Służbę Bezpieczeństwa PRL, dokumentach kościelnych, relacjach świadków, ofiar księży pedofilów i tych, którzy mieli osobiście informować kardynała Wojtyłę o przestępstwach podlegających mu księży. Film wywołał prawdziwą burzę. Dla polityków PiS stał się okazją do podjęcia akcji w obronie papieża.

Podczas poniedziałkowej (13.03) wizyty w Wadowicach wojewoda małopolski Łukasz Kmita poprosił parlamentarzystów i samorządowców o wspólne złożenie kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II.

- Chcemy być wierni i będziemy wierni nauczaniu naszego wielkiego Rodaka. Nie wyobrażam sobie, aby będąc w rodzinnym mieście naszego kochanego Papieża, choć na chwilę nie zatrzymać się przy Jego domu rodzinnym i Jego pomniku - podkreślił wojewoda Kmita.

Łukasz Kmita przebywał w Wadowicach z wizytą roboczą, podczas której w sali Starostwa Powiatowego podpisane zostały umowy potwierdzające dofinansowanie do remontów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Będąc tu, w Wadowicach, i dokładając kolejną cegiełkę do rozwoju samorządów poprzez wsparcie w modernizacji dróg, warto jednak zatrzymać się nad tym, co najcenniejsze. Poprzez oskarżenia i manipulacje próbuje się zabrać nam, Polakom, nasz największy autorytet, jakim jest Święty Jan Paweł II, patron Małopolski. Dlatego proszę każdego z Was obecnych tu na sali, abyśmy po podpisaniu umów wspólnie, w geście solidarności, złożyli kwiaty i pomodlili się w intencji naszej Ojczyzny i Małopolski - podkreślił wojewoda Kmita.

Wspólnie z wojewodą kwiaty przed papieskim pomnikiem złożyli posłowie Filip Kaczyński i Marek Polak oraz samorządowcy.

Wojewoda małopolski zapowiedział także, że wystosuje do wszystkich 182 włodarzy małopolskich miast i gmin oraz starostów apel o uczczenie Jana Pawła II specjalną uchwałą.

- Ma to być nasze wspólne świadectwo, że nie zgadzamy się na niszczenie świętości, na fałszywe oskarżenia i próby dezawuowania nauczania pochodzącego z Małopolski największego z rodu Polaków. Zamierzam poprosić zarówno wójtów, burmistrzów, starostów, jak i państwa radnych o podjęcie tej inicjatywy. Wiemy, jak ogromny wkład miał Jan Paweł II w powstanie "Solidarności", jakie zasługi ma w przemianach demokratycznych w naszym kraju. Jego nauczanie dodawało Polakom nadziei w czasach próby - w czasach głębokiego komunizmu w Polsce. Dziś jesteśmy winni stanąć po stronie prawdy i opowiedzieć się za tym, aby nie deptano pamięci o naszym wielkim Papieżu - podkreślił wojewoda Kmita.

Jednocześnie wojewoda zapowiedział, że jeszcze dziś na budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zostanie powieszony specjalny baner z wizerunkiem Papieża i hasłem: „Pamiętamy, Kochamy, Będziemy Bronić. Święty Janie Pawle II - módl się za nami". Baner został sfinansowany ze środków własnych Łukasza Kmity.
foto: Małopolski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jožin Z Bažin, 14.03.2023 03:28

Poniższy wpis wydaje się być kolejnym przykładem manipulacji i szukania konfliktów między różnymi grupami społecznymi. Wspomniana "kolorowa rewolucja" to termin, który często używany jest przez przeciwników lewicy, by odwoływać się do protestów kobiet i ruchu LGBT+. Nie ma dowodów na to, by istniała jakaś większa ilość pedofilów wśród zwolenników lewicy czy Trzaskowskiego, a oskarżenia te są wyraźnym przykładem manipulacji i ataku na politycznego przeciwnika. Pedofilia jako zaburzenie preferencji seksualnych nie jest karana, ale wykorzystywanie seksualne dzieci jest już poważnym naruszeniem praw dziecka oraz przestępstwem. Jednakże, takie przestępstwa są karalne bez względu na przynależność polityczną czy jakąkolwiek inną przynależność grupową. Oskarżanie całości lewicowej polityki czy stacji TVN o milczenie na temat rzekomych pedofilów w swoich szeregach jest manipulacją i bezpodstawnym pomówieniem.

Kola, 13.03.2023 21:23

Pedofilów wśród Trzaskowskiego nie ma? Kolorowa rewolucja aż kipi od pedofilów ale stacja tvn o tym milczy oraz cała lewicowa polityka. Mamnewsik kolejny raz publikuje artykuł do skłócenia ludzi.

Mateo, 13.03.2023 17:16

A co ma piernik do wiatraka? Panie Wojewodo. Jest to Idealizacja autorytetów. Dlaczego nie potrafimy normalnie traktować sytuacji ? Przecież można powiedzieć, że ,,był dobrym przywódcą wiernych ale pozwalał pedofilom w uniknięciu kary i prace wśród dzieci”. To tak jak jedni za Pisem chcą komuś wepchnąć swoją wersję a drudzy za PO. ,,był święty’’ ,,obrońca pedofilów’’ zero kompromisów … dlaczego ? ludzie nie są jednoznaczni. Był to tylko człowiek jak każdy inny . Dlatego nie powinno się uznawać ludzi za świętych bo właśnie takie cyrki wychodzą :) a wieszanie portretów na budynkach ? Może by tak spytać obywateli czy podzielają zdanie bo raczej dla wszystkich autorytetem nie był. Z tego co wiem urzędy utrzymujemy my z naszych podatków i wszystkie posady. To my powinnismy dyktować warunki i kontrolować rząd. 2 sprawa to nie mieszajmy wierzeń do polityki.