reklama
reklama

W niedzielę kiermasz dla niepełnosprawnego Dominika. Można będzie kupić pyszne ciasta

MAGAZYN, Wiadomości, 28.11.2023 17:25, eł

Andrychowianin stracił zdolność mowy. Dzięki nowoczesnej technologii może ją w pewnym sensie odzyskać.

W niedzielę kiermasz dla niepełnosprawnego Dominika. Można będzie kupić pyszne ciasta

Dominik z Andrychowa cierpi na dystrofię mięśniową, która powoli, lecz nieubłaganie odbiera mu sprawność. Choć jako dziecko mógł chodzić, teraz jeździ na wózku inwalidzkim. Również jego ręce stały się z czasem bezużyteczne. Najbardziej martwi go jednak fakt, że choroba uniemożliwiła mu również posługiwanie się mową.

31-letni obecnie mężczyzna chciałby, jak dawniej, wyrażać swoje przemyślenia i komunikować się z ludźmi. Bardzo mu tego brakuje. Wie jednak, że są sposoby na to, by mógł rozmawiać z innymi. Niekoniecznie w tradycyjny sposób. Dominik miał już okazję przetestować system do alternatywnej komunikacji sterowany wzrokiem. Jest to komputer ze specjalnym oprogramowaniem, do obsługi którego niepotrzebne są sprawne ręce. Ale zakup takiego sprzętu sporo kosztuje.

Fundacja Pomóc Więcej zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy na to urządzenie, która odbywa się tutaj. Ale Dominikowi można pomóc również inaczej – kupując wypieki na kiermaszu ciast organizowanym w parafii św. Macieja w Andrychowie. Odbędzie się on w niedzielę, 3 grudnia. Słodkości będą sprzedawane po każdej mszy. Akcję można też wspomóc inaczej – piekąc ciasto z przeznaczeniem na kiermasz.Foto Dominika: Facebook/Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyczek”

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy