reklama

Najtrudniejszy szlak na Babią Górę znowu zamknięty

MAGAZYN, Wiadomości, 27.11.2023 14:07, eł

Nie wolno z niego korzystać aż do odwołania.

Najtrudniejszy szlak na Babią Górę znowu zamknięty

U schyłku lata i na początku jesieni żółty szlak turystyczny na Babią Górę (zwany Akademicką Percią) był zamknięty z powodu remontu. 3 października został ponownie udostępniony turystom, ale od 27 listopada znowu jest nieczynny. Tym razem zadecydowały o tym warunki na szlaku. Spadło dużo śniegu, jest też bardzo ślisko.

Akademicka Perć pozostanie zamknięta aż do odwołania. Niektórzy turyści zwracają uwagę na to, że w tym sezonie nastąpiło to wcześniej niż w poprzednich. - W zimie z 2020 na 2021 rok zamknięto szlak jakieś trzy tygodnie później” – twierdzi jeden z internautów pod wpisem na ten temat na facebookowym profilu Babiogórskiego Parku Narodowego. Inny zwraca uwagę: „Trzy lata temu zima przyszła w góry znaaacznie później. 18 listopada 2020 roku szedłem na Mogielicę w letnich butach, dopiero tydzień później Gorce były przyprószone”.


Foto: Facebook/Babiogórski Park Narodowy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy