reklama

W których szkołach powiatu wadowickiego najwięcej uczniów chodzi na lekcje religii?

MAGAZYN, Wiadomości, 11.03.2023 20:21, eł

Ten przedmiot cieszy się na naszym terenie dużo większym „wzięciem” niż w dużych miastach.

W których szkołach powiatu wadowickiego najwięcej uczniów chodzi na lekcje religii?

W Polsce nie ma obowiązku chodzenia na religię. Uczniowie uczęszczają na nią z własnej woli, bądź na życzenie rodziców. Im są starsi, tym więcej z nich rezygnuje z nauki tego przedmiotu. Z roku na rok przybywa licealistów, którzy się z niego wypisują. Taka sytuacja panuje zwłaszcza w dużych miastach. A jak to wygląda w powiecie wadowickim?

Z danych, które napływają z wielkich miast wynika, że wielu uczniów rezygnuje z nauki religii już po rocznicy pierwszej komunii, czyli już po skończeniu czwartej klasy podstawówki. Jednak najwięcej z nich decyduje się na wypisanie z tych lekcji dopiero w szkołach ponadpodstawowych. W Warszawie religii w tym roku szkolnym uczy się tylko 25 % uczniów liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Rekordowym miastem pod względem niechęci do tego przedmiotu jest Wrocław. Tam tylko 18,45 % uczniów szkół średnich uczęszcza na religię. I nie oznacza to bynajmniej, że reszta chodzi na etykę. Ten przedmiot wybrało tylko 2,32 % uczniów.

Jak sytuacja pod tym względem wygląda w powiecie wadowickim, sprawdziła Gazeta Krakowska. Okazuje się, że na tym terenie nie ma szkoły ponadpodstawowej, w której religii uczy się mniej niż 78,49 % uczniów. A największą frekwencją ten przedmiot cieszy się w jednej z podwadowickich placówek.

Oto odsetek uczniów uczęszczających na religię w poszczególnych szkołach:

I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach - 88,55 %

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach („Tischner”) - 84,75 %

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach („mechanik) - 89,98 %

I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie - 91,06 %

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie („Kotarbin”) - 88,76 %

Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie - 84,69 %

Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej - 90,55 %

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej - 78,49 %

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy - 96,92 %

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 13.03.2023 10:42

@ Radio.Ma.Ryja, 12.03.2023 10:10 - Ta wypowiedź jest obraźliwa i pełna stereotypów. Sugerowanie, że że PiS to "bolszewicka" partia jest nie tylko nieprawdziwe, ale także szkodliwe. Określenie "kłamliwa religia katolicka" jest obraźliwe i nieodpowiedzialne. Szanowanie różnorodności wierzeń i kulturowej tożsamości jest ważne dla budowania zrównoważonego społeczeństwa. Wypowiadanie się negatywnie na temat religii lub kultury jest niesprawiedliwe i może prowadzić do podziałów w społeczeństwie. Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że religia katolicka jest kłamliwa, a takie twierdzenia mogą prowadzić do kontrowersji i nieporozumień. Ważne jest, aby szanować różnorodność wierzeń i kultur i unikać obrażania czy dyskryminowania ludzi na podstawie ich wyznania religijnego. W każdym społeczeństwie jest różnorodność poglądów i przekonań, a osądzanie ludzi na podstawie tych kwestii jest niesprawiedliwe i nieprofesjonalne. Warto szanować różnorodność i promować dialog między różnymi grupami. Ponadto, używanie negatywnych etykiet dla partii politycznych lub grup religijnych prowadzi do podziałów i napięć w społeczeństwie. Zamiast tego, ważne jest, aby rozmawiać ze sobą, szukać porozumienia i pracować na rzecz rozwoju i postępu w regionie.

bot, 13.03.2023 10:20

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/453602-szokujace-wystepy-drag-queen-w-amerykanskiej-szkole

tomekх, 13.03.2023 10:07

Dokładnie @Radio.Ma.Ryja - W punkt ! bardziej zbłaźnić się nie mogłeś.

FeelFree, 13.03.2023 10:06

@Mateo - To nieodpowiedzialne i obraźliwe stwierdzenie, które nie tylko obraża ludzi w regionie, ale także nie jest poparte żadnymi dowodami. Zdanie to jest pełne stereotypów i uprzedzeń, które mogą prowadzić do niesprawiedliwego traktowania ludzi. Ponadto, sugestia, że ludzie chodzą do szkół tylko po to, aby podnieść swoją średnią, jest nie tylko fałszywa, ale także szkodliwa. Edukacja jest ważna dla rozwoju jednostki i społeczeństwa jako całości. Wypowiedź ta również zawiera nieuzasadnione oskarżenia o "złodziejach" i "bezwstydnikach", które mogą prowadzić do bezpodstawnego i niesprawiedliwego traktowania ludzi. Zamiast skupiać się na negatywnych aspektach, ważne jest, aby szukać sposobów na poprawę sytuacji i rozwoju regionu.

Mateo, 13.03.2023 06:37

@Radio.Ma.Ryja - W punkt . Region jest mega zacofany. Ludzie wysyłają dzieci na lekcje do kolesi Czarnoksiężników z wielkiej sekty paradujących w sukienkach. Jeszcze lepsi chodzą by podnieść sobie średnią (hahaha) - przykre :) . Opodatkować Tych złodziei i i zakłamanych bezwstydników a najlepiej zagrodzić dechami bo na świecie jest tyle relikwii z krzyża ze spokojnie starczyłoby na obudowanie wszystkich kościołów (śmiech).

FeelFree, 12.03.2023 14:04

chat.openai.com

FeelFree, 12.03.2023 13:57

@Radio.Ma.Ryja - w związku z tym, że nie bardzo ktoś tu pisze z Tobą to mam propozycję, spróbuj dialogu z tym "gościem" w tak ważkich dla Ciebie kwestiach... link w następnym komentarzu. Słowo gwarantuję byłoby zbyt duże, ale jest spora szansa, że w czymś to może pomóc.

Radio.Ma.Ryja, 12.03.2023 10:10

Widać w naszym regionie zacofanie jeszcze jest wielkie. Można to poznać po dużym odsetku uczęszczających na lekcje kłamliwej religii katolickiej a także po procencie jaki bolszewicki PiS zdobywa w wyborach.