reklama

Urządzenie ratujące życie w komisariacie

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.05.2022 12:47, eł
Każdy będzie mógł z niego skorzystać w razie potrzeby.
Urządzenie ratujące życie w komisariacie

Automatyczny defibrylator to łatwy w obsłudze sprzęt medyczny, który umożliwia przywrócenie akcji serca w przypadku jej nagłego zatrzymania. Z łatwością mogą z niego korzystać nawet osoby bez przeszkolenia, nie mające bladego pojęcia o udzielaniu pierwszej pomocy. Ostatnio takie na urządzenie pojawiło się w jordanowskim komisariacie.

Na jego zakup złożyli się jordanowscy parafianie. Nabyty przez Parafię Przenajświętszej Trójcy w Jordanowie defibrylator proboszcz ks. kanonik Paweł Gunia przekazał do miejscowego komisariatu policji. I tam też urządzenie zostało zamontowane. - To nieprzypadkowe miejsce, gdyż komisariat znajduje się bezpośrednio przy rynku Jordanowa i jest czynny całą dobę, w każdy dzień tygodnia. Defibrylator został zawieszony tuż przy punkcie recepcyjnym komisariatu, dzięki czemu dostęp do niego jest łatwy. Informacja o urządzeniu będzie zamieszczona na drzwiach wejściowych komisariatu policji w Jordanowie, a także można ją znaleźć w ogólnie dostępnych aplikacjach mobilnych – zapewnia aspirant sztabowy Wojciech Copija, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Jak podkreśla, szybka akcja ratunkowa przeprowadzona za pomocą defibrylatora zwiększa szanse przeżycia osoby, u której doszło do nagłego zatrzymania akcji serca, jest bowiem bardziej skuteczna od zwykłej reanimacji krążeniowo–oddechowej. A co najważniejsze, mogą ją prowadzić osoby, które nawet nie przeszły podstawowego kursu pierwszej pomocy. Urządzenie obsługuje się bardzo łatwo, ponieważ podaje ono krok po kroku sposób postępowania.


Foto: KPP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy