reklama
reklama

Nawet niewidomi nie będą błądzić w tym urzędzie

Gospodarka, Wiadomości, 14.05.2022 13:17, eł

Budynek zostanie wyremontowany i wzbogacony o różne nowinki.

Nawet niewidomi nie będą błądzić w tym urzędzie

Budynek Urzędu Gminy w Brzeźnicy niebawem przejdzie gruntowną modernizację. Instalacje zostaną wymienione, pomieszczenia wyremontowane, a część z nich doczeka się nowego wyposażenia. Obiekt zyska nowocześnie i gustownie urządzoną salę obrad z ogromnym, 85-calowym telewizorem, zestawem nagłaśniającym i innymi bajerami.

Modernizacja pomieszczeń wraz z dostawą nowych mebli i urządzeń ma kosztować blisko 700 tys. zł. Rozstrzygnięty został już przetarg na remont i przebudowę budynku. Z dwóch ofert wybrano tę, którą złożyła Firma Usługowo–Remontowo–Budowlana Andrzej Szymula z Łączan. Opiewa ona na kwotę ponad 590 tys. zł, a wykonawca oferuje 60-miesięczną gwarancję na całość zamówienia.

Pomieszczenia urzędu zyskają nie tylko nowy wygląd, ale również większą funkcjonalność. Do wymiany przewidziano między innymi instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania wraz z kotłem i grzejnikami, klimatyzację, a także drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Pojawią się nowe posadzki, umywalki i muszle klozetowe. Urząd wzbogaci się o różne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na przykład dla niewidomych przewidziano montaż tyflograficznego (czyli dotykowego) planu budynku z udźwiękowieniem. Ma mu towarzyszyć legenda tak umieszczona, aby użytkownik mógł jednocześnie dotykać danego elementu na planie i czytać jego opis. Pomieszczenia zostaną oznakowane tabliczkami z napisami brajlowskimi.


Wizualizacja sali obrad po remoncie.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy