reklama
reklama

Tak prezentują się nowe szpitalne wnętrza. Co tam będzie? [VIDEO]

MAGAZYN, Wiadomości, 16.09.2023 19:00, WB
Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Wadowicach na finiszu.
Tak prezentują się nowe szpitalne wnętrza. Co tam będzie? [VIDEO]
Szpitalny pawilon E pierwotnie miał pięć kondygnacji, ale po wyłączeniu z użytkowania starego szpitalnego gmachu przy ulicy Karmelickiej, zdecydowano o dobudowaniu 2 dodatkowych pięter.


Obecnie trwają już prace wykończeniowe. Wszystko ma być gotowe do końca roku.

Na szóstej kondygnacji pawilonu E ma się mieścić ośrodek szybkiej diagnostyki i terapii krótkoterminowej. Będą tam na przykład realizowane świadczenia w ramach chirurgii jednego dnia. Na to piętro zostaną też przeniesione pracownie diagnostyki kardiologicznej, endoskopii i USG. A w razie kolejnej fali COVID-19 lub pojawienia się innej epidemii, można będzie przeznaczyć tamtejsze sale operacyjne do zabiegów dla osób zakażonych, dzięki czemu blok operacyjny pozostanie do dyspozycji pozostałych pacjentów.

Inwestycja kosztuje ponad 30 mln zł. Zobaczcie, jak obecnie wyglądają dobudowane piętra.

Zobaczcie nagranie:reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy