reklama
reklama

Ludzie zablokowali pijanego kierowcę

Na sygnale, Wiadomości, 16.09.2023 14:30,
Policja podkreśla, że zdecydowana i prawidłowa reakcja świadków widzących zachowanie kierowcy volkswagena, być może przyczyniła się do uniknięcia drogowej tragedii.
Ludzie zablokowali pijanego kierowcę
W środę (13.09) po godzinie 15:00 do Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który chce odjechać samochodem marki Volkswagen, a grupa młodych ludzi próbuje mu to uniemożliwić.


Jak ustalili na miejscu policjanci, mężczyzna zaparkował samochód na ul. Rynek w Makowie Podhalańskim. Po spacerze plantami wrócił do samochodu, jednakże jego chwiejny krok został zauważony przez przechodniów i gdy mężczyzna próbował uruchomić volkswagena, świadkowie wyjęli mu kluczyki ze stacyjki.

- Mężczyzna oddalił się z pojazdu przed przybyciem patrolu, jednakże dzięki rysopisowi i wskazaniu świadków, szybko został zatrzymany przez policjantów. Kierowca okazał się być 53-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, którego wynik badania alkomatem wykazał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, jego prawo jazdy zostało już miesiąc wcześniej zatrzymane właśnie w związku z alkoholem. 51-latek resztę dnia spędził w izbie wytrzeźwień. Teraz wobec kierowcy będą prowadzone dalsze czynności przez policjantów, których finał będzie miał miejsce w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych - informuje policja z Suchej Beskidzkiej.

Policja podkreśla, że zdecydowana i prawidłowa reakcja świadków widzących zachowanie kierowcy volkswagena, być może przyczyniła się do uniknięcia drogowej tragedii. Jazda pod wpływem alkoholu powoduje zagrożenie dla siebie, ale też i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 17.09.2023 07:41

nieoficjalnie się mówi, że to urzędnik państwowy