reklama

Tak działa Armia małego Oliwiera. Dziesiątki wolontariuszy, liczy się każda złotówka

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.08.2022 18:00, DK
Wolontariusze walczą o każdą złotówkę dla chorego chłopczyka.
Tak działa Armia małego Oliwiera. Dziesiątki wolontariuszy, liczy się każda złotówka
O sytuacji Oliwiera chorego na SMA informowaliśmy wielokrotnie. Mały Oliwier jest w coraz cięższym stanie. Każdy pobyt w szpitalu to dla dziecka z SMA śmiertelne niebezpieczeństwo. Za nim pierwsza infekcja, która zakończyła się ogromnymi problemami z oddychaniem. Przez problemy z przełykaniem i odkrztuszaniem lekarze musieli założyć sondę, by uniknąć najgorszego.

Dlatego też bardzo szybko uaktywniła się tzw. Armia Oliwiera - osoby w niej zrzeszone to wolontariusze, którzy poświęcają swój czas i pieniądze na organizowanie koncertów, zbiórek, licytacji. Na ich czele stoi Ludmiła Dudek Wieczorek, która wraz z kilkudziesięcioma osobami walczy każdego dnia o jak największą ilość pieniędzy dla chorego Oliwiera.

A na zakup leku potrzebują jeszcze 9 milionów złotych. Co prawda rząd zdecydował, że od września tego roku kosztowny lek na SMA w końcu będzie refundowany, ale niestety granicę wieku określono na 6 miesiąc. Oliwier ma 8 miesięcy, więc na refundację nie będzie mógł liczyć.

Pieniądze na lek nadal są więc zbierane, a czasu jest coraz mniej, ponieważ lek można podać tylko dziecku, które waży nie więcej niż 13,65 kg.

Zobaczcie nasz materiał i rozmowę z Ludmiłą.Wszystkich zainteresowanych pomocą Oliwierowi zapraszamy do:

Wolontariusze, osoby zainteresowane, firmy – kontakt FB https://www.facebook.com/ludmiladudekwieczorek


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy