reklama
reklama

Staw Anteckiego zalany... ale nie po tej stronie [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 24.08.2022 12:40, DK / WB
Władze się tłumaczą. Mamy też stanowisko firmy.
Staw Anteckiego zalany... ale nie po tej stronie [AKTUALIZACJA]

Jak już informowaliśmy, w czasie sobotniej (20.08) ulewy woda z lokalnego strumyka znalazła swoje ujście nie w stawie, a na boisku i pobliskiej posesji.

W poniedziałek (22.08) rozmawialiśmy o tej sytuacji z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem oraz wiceburmistrzem Wojciechem Polakiem.

- Firma wykonująca zlecenie, nie wzięła także pod uwagę jednego z cieków wodnych, który jest okresowy i który powoduje rozlanie wody na większym terenie. Gdybyśmy pozwolili na zakończenie inwestycji w tym kształcie jaki proponował wykonawca, to infrastruktura taka jak ławki, ścieżki czy place zabaw - znalazłyby się pod wodą! - mówi wiceburmistrz Wojciech Polak

Sytuacja jest skomplikowana i do tej pory nie znaleziono wykonawcy na dokończenie inwestycji.

Zobaczcie nagranie.


AKTUALIZACJA 24.09.2022


Do powyższych informacji od władz miasta, od firmy Arco System (poprzedniego wykonawcy) otrzymaliśmy obszerne stanowisko. Firma przedstawia nieco inne informacje i powody ostatniego zalania terenu wokół budowy.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 06.09.2022 08:33

https://www.brainyquote.com/quotes/edmund_burke_377528

Archanioł Michał, 25.08.2022 18:50

@Zakolog MOCNE TEZY ! Dla mnie też cała ta GRANDA JEST PO COŚ INNEGO.

FeelFree, 25.08.2022 11:51

A w kontekście tego co piszesz to mi jeszcze przyszło do głowy: "Jeśli chcesz zniszczyć naród, wystarczy, że zepsujesz jego system edukacji."

FeelFree, 25.08.2022 11:42

@Zakolog - masz piękne marzenia... "I have a Dream..."

Zakolog, 25.08.2022 09:58

Drogi Archaniele, oczywiście mam zdanie, pewnie nie zawsze mądre , ale w odróżnieni od naszych radnych je mam. Mam jednak problem w komunikatywnym wyrażaniu tych moich zdań. Próbując eksperymentować z ich formą dochodzę do ściany i zaczyna mi brakować powszechnie zrozumiałych przez odbiorców układów słów. W ostatnim wpisie posłużyłem się nawet pewnym symbolem kulturowym dla głębszego przekazu treści. Nie będę tu analizował słowa „J accuse”(niestety skrypt mamnewsa nie obsługuje apostrofu), będącego synonimem słynnego listu Emila Zoli do Prezydenta III Republiki Francuskiej, ale wiele bym oddał za usłyszenie jego brzmienia z ust naszego wybitnego polonisty i filologa w oryginalnej wersji z języka francuskiego, najlepiej na sesji Rady Gminy.

FeelFree, 24.08.2022 23:00

https://kierczak.eu/wnioski-i-pisma/wniose/?fbclid=IwAR3MvCoLDBY3RuwiHINRK-oHQ1irU1Sp_BxRBZ3qVhTbvdlDRLNoYfIyu9M

FeelFree, 24.08.2022 22:54

@Zibi33 - moja propozycja: Nie pytaj co Andrychów może zrobić dla Ciebie, lecz co Ty osobiście możesz zrobić dla Andrychowa. Myślę, że jeśli każdy da coś od siebie... zrobi co może i zgodnie ze swoim sumieniem to będzie dobrze. Najgorsze co może być to bierność, bycie letnim, czekanie aż jacyś inni zrobią coś za nas. Myślę też, że korzystniej byłoby zapytać wójta Żaka, a nie publicznym forum: "No pytam co robicie tak naprawdę ?" Ciekawe, czy Ci odpowie ;-)

Archanioł Michał, 24.08.2022 22:09

Postawiłem kiedyś TEZĘ , że Tomuś nie ŁGA tylko wtedy GDY MILCZY, ba mam wrażenie, że o milcząco ŁGA, @Zakolog ma Kolega jakieś zdanie w tym temacie ?

Archanioł Michał, 24.08.2022 21:26

@bonifacy w przypadku inwestycji w STREFĘ TA SMA SYTUACJA, brak znajomości HISTORII. No właśnie tak było , a później stary staw, BAGNO, było idealnym zbiornikiem retencyjnym, Dlaczego? Sprawa oczywista: chodzi o INERCJĘ. Nagły, ale krótkotrwały opad łapał się tam jak muszka w sieć krzyżaka. No, a wracając do STREFY, KAŻDY, kto tam bywał, widział jak zbocze zjeżdża.

Archanioł Michał, 24.08.2022 21:18

@Zibi33 napisz ( kolego pozwoli bez pozwolenia) [email protected] dołącz, działaj :)

Zibi33, 24.08.2022 21:05

Jeszcze taka myśl przeszła mi przez głowę znowu MN robi coś niesamowitego nie da się ukryć pewnego syfu to rzuca co kilka dni na tapetę temat niby w trosce i tu cud wentyl bezpieczeństwa na smarują się stali komentatorzy sceny politycznej w mieście dadzą upust emocjom bo przecież nie da się zatuszować tej wody czy innego syfu włodarzom miasta robi się lepiej bo przecież dyskusja sorki dyskusji nie ma bo nicków którzy są związani z UM to tutaj teraz mało bo co niby mają pisać. Ale temat się oklepie znudzi , zatuszuje i jakoś będzie a opozycja gminna no cóż widać mocna w gębie tylko nawet nie w gębie tylko przy klawiaturze. Bo co robicie z tym tematem , co robicie tak naprawdę z propozycją zmiany planu zagospodarowania a faktycznie z możliwością zwożenia do gminy śmieci z całego województwa albo i ościennych i utylizowania , spalania czy przerabiania na g.... czy na cokolwiek co wymyśli Żaczek i jego szemrana ferajna ? No pytam co robicie tak naprawdę ?

bonifacy, 24.08.2022 19:28

No przecież żeby był staw to potrzeba konkretnego dopływu a nie liczyć na powodzie .Bo to może być co najwyżej teren bagnisty przy tym dopływie co jest teraz.No chyba że jesteśmy jak szejki z kataru i tworzymy pola uprawne na środku pustyni.Tylko kto za to zabuli.

bonifacy, 24.08.2022 19:24

Czy ktoś zrobił wizje lokalną przed tą inwestycją bo z tego co wiem staw ten przed 60 latami był zasilany wodą z rzeki tak zwanej młynówką .Rzeczka ta była podłączona pod łupkami wierzchowskimi ale koryto rzyczanki obniżyło się pewnie z 5 metrów no i koryto wyschło.Woda przestała dopływać do tartaku i do zarybionych stawów no i do młyna.

Archanioł Michał, 24.08.2022 18:34

@FeelFree a nasza ulubiona postać , stojak mikrofonu, prompter przygotowanych pytań był nawet stypendystą pod władaniem Zdzisława. Taki grajdoł. Jak tu ktoś drzewiej pisał "SYF I SZAMBO".

FeelFree, 24.08.2022 16:21

@Zibi33 - portal mamNewsa stara się nawet, z tego co wiem regularnie o dotację z budżetu gminy, przyznawaną uchwałą rady miasta i otrzymuje ją. Dane są powszechnie dostępne. Wiemy to, ale nie istnieje inny, prawdziwie niezależny, czy też społeczny portal Andrychowa. Z braku laku, dobry i kit... w sumie wójt i tak cały czas nam kit wstawia... z jednym z redaktorów

Zibi33, 24.08.2022 15:06

Najśmieszniejsze w tym jest to że pomimo że burmistrz i jego ekipa zaliczam tu również radnych emerytów z PRLowskim myśleniem jest szkodnikiem bo ewidentnie szkodzi tej gminie to opozycja jest beznadziejna piszecie tylko na portalu do tego jawnie sprzyjającemu obecnej władzy bo nie macie jak dotrzeć do myślących ludzi w tej gminie większość wyborców jest wręcz drastycznie głupia a ludzie którzy potrafią myśleć samodzielnie są w zdecydowanej mniejszości i tak prawdę mówiąc tacy ludzie czują wstręt do obecnej władzy i do opozycji. Do koryta pchają się w większości ludzie bez przyzwoitości niezależnie z jakiej opcji się wywodzą

FeelFree, 24.08.2022 15:03

@antykubień - metody i technologie są znane od dawna, i są liczne powodu, że nikt ich nie wykorzystuje na skalę przemysłową. I stawianiu pierwszej w Polsce instalacji przy władzy, która nie potrafi dopilnować "rewitalizacji" stawu mówię NIE. A pieniędzy Andrychów i tak pewnie nie dostanie... bo kto da 260 mln na prototypową instalację widząc ile dotacji wójt już oddał, lub zmarnował ??? PiS z Krakowa, czy z W-wy? Argumenty prosimy, nie epitety o tępocie ludzkiej i kulinariach...

antykubien, 24.08.2022 14:47

Tępota ludzka nie zna granic. Jeśli byście myśleli to jest dobre rozwiązanie, ale druga tępota z partii ktorej nazwy nie można wymieniać robi wam żurek z mózgu. Już dawno powinno coś takiego powstać, na UJ czy PK dawno wynaleźli metody ale was nic nie przekona zaściankowy ludzie. Tak samo w Wieprzu z biooczyszczalnią. Naturalne odpady ale nie bo śmierdzi. Śmierdzicie to wy nie myjąc sie bo woda za droga

FeelFree, 24.08.2022 14:44

Proponowałbym wszystkim, dla których ważne jest dobro gminy Andrychów aby zająć się PILNIE powstrzymaniem zmiany planu zagospodarowania przestrzennego pod spalarnię śmieci. Nie tracić energii i czasu na sprawy, którymi się zajmie Prokuratura Rejonowa. Staw stawem, natomiast postawa władz miasta w tej sprawie jest wręcz niewyobrażalnie oburzająca. Skupmy się natomiast na ważniejszej obecnie rzeczy, tej na której najbardziej zależy wójtom czyli PRZEGŁOSOWANIEM PROJEKTU PRZEKSZTAŁCENIA DZIAŁKI PRZY BIAŁEJ DRODZE POD SPALARNIĘ ŚMIECI !!!

antykubien, 24.08.2022 14:43

Pierwsza sprawa... w sp5 z przodu nie powinoo być parkingu! Zawsze był dziedziniec. Po drugie ta szkoła już nie powinna istnieć dawno.

django, 24.08.2022 14:39

Mnie jako mieszkańca gminy Andrychów jest po prostu wstyd jakiego mamy burmistrza mimo że na niego nie głosowałem. Radni którzy popierają wszystkie chore pomysły Żaka powinni się spalić ze wstydu jako współodpowiedzialni, albo powinni się podać do dymisji. Teraz chcą zgazownie-spalarnie śmieci robić w mieście - na księżyc lepiej lećcie. Tylko likwidacja szkoły Sp3 się Wam sprawnie poszła - możecie być z siebie dumni: żak, zastępcy i poddani radni żaka. Ręce opadają.

Koniczynka, 24.08.2022 13:55

Coraz więcej ludzi na mieście mówi że ta inwestycja jest poprostu zbyteczna. Zarówno staw anteckiego, rewitalizacja pańskiej góry to inwestycje wymyślane przez ludzi Żaka dla własnego widzi mi się... Czy radni się wreszcie obudzą??? I przestaną głosować na tak bo tak chce wódz.... przecież na to już poszły grube miliony złotych, oczywiście jest jeszcze ruina Bobrowskich która coraz bardziej szpeci miasto i zakup był kompletnie nie przemyślany. Teraz kto i za co to wyremontuje, co tam będzie zrobione, kto da miliony na utrzymanie tego??? Remont ruiny to w tej chwili już kwota dwa razy większa niż planowano. Co się to dzieje że robi się i inwestuje w rzeczy zbyteczne a tam gdzie ludzie czekają na remont dróg chodników czy kapitalny remont szkoły podstawowej nr 5 pieniędzy nie ma lub braknie kilka groszy na inwestycje... Zaraz rok szkolny staruje a przed szkołą nr 5 jest błoto na parkingu!!! Nie wstyd wam Panowie z obozu Zaka? Zapraszam przed szkołę. Popatrzcie jak szkoła wygląda i jaki jest teren wokół szkoły... Dziadostwo!!!!!

Benq22, 24.08.2022 13:38

https://photos.app.goo.gl/tpSFHL8aGRnf9VTFA wystarczy zobaczyć na te zdjęcia cieku i wszystko jasne. Zgłaszali to już w 2021 naszemu urzędowi i dalej nic z tym nie zrobili, a burmistrzowie udzielają wywiadu jakby to oni byli bohaterami chroniącymi mieszkańców - prawda jest inna przez ich opieszałość w działaniu i uchylanie się od obowiązków zalewa tereny i domy ludziom! Wstyd panowie to mało powiedziane!

FeelFree, 24.08.2022 13:36

Pytanie czy mieszkańcy Andrychowa nadal chcą mieć burmistrzów, którzy potrafią publicznie wciskać nam taki kit jak w powyższym wywiadzie... Pomyślcie jak to może być z działką pod spalarnię ! zróbcie ludzie wszystko, żeby nie zmieniono planu zagospodarowania przestrzennego, idźcie do swoich radnych, żądajcie odrzucenia przygotowanej przez Żaka uchwały !!!

Nostradamus, 24.08.2022 13:13

Jedno jest pewne boisko rezerwowe Beskidu Andrychów , drenażu nie posiada. :)

Turboplazmotron, 24.08.2022 12:55

To już kolejna kompromitacja Wojciecha Polaka. Najwyższy czas na dymisję drogi Wojtku.

FeelFree, 23.08.2022 17:07

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ujawniamy-miliarder-chce-zarobic-na-spalaniu-odpadow-w-lublinie,n,1000308654.html

FeelFree, 22.08.2022 23:32

https://gazetakrakowska.pl/rzez-drzew-poszla-na-marne-andrychow-nie-ma-pieniedzy-na-dokonczenie-rewitalizacji-w-beskidzie-malym/ar/c8-16703397

Archanioł Michał, 22.08.2022 20:49

@Zkolog polokoktowy zanik postępuje. Jestem Pełen obaw o stan zdrowia. Wiadomo Zdzisława.

Zakolog, 22.08.2022 20:25

Tomeczku ty słyszysz sam siebie co opowiadasz ? Dawidku puść tej naszej bidzie to nagranie jeszcze raz. Jak nie było stawu to nie zalewało, jak jest, to od dwóch lat zalewa. To po co wpieprzyłeś w ten staw ponad 7 milionów rządowej pomocy, żeby sobie robić fajne zdjęcia z drona.

kaczor, 22.08.2022 20:06

"Artykuł i tłumaczenia wójta Żaka i wice-wójta Polaka to "wspaniały" przykład, jak nasza władza zawsze widzi przyczynę swoich niepowodzeń realizowanych za nasze wspólne pieniądze w innych ludziach, firmach, partiach. Nigdy w sobie i swoich błędnych decyzjach i zaniedbaniach. Za inwestycję, w tym za nadzór na jej przebiegiem odpowiada przecież burmistrz Żak i jego pracownicy od wicewójtów począwszy ? Idą w zaparte... nadal. Sprawa do sądu, jasne, my Żakolandia zawsze mamy rację. Firmy nie zgłaszają się do kolejnego przetargu... bo tak skopano wiele spraw? I ta ekipa chce się brać za budową pionierskiej, pierwszej w Polsce instalacji zgazowywania odpadów. Ludzie opamiętajcie się, póki czas, wymieńcie tą ekipę i zacznijcie dbać o nasze wspólne dobro !"

FeelFree, 22.08.2022 19:58

ANDRYCHOWIANKI I ANDRYCHOWIANIE, ZOSTAŁ WAM RÓWNO MIESIĄC CZASU NA SKŁADANIE UWAG DO PROJEKTU ZMIANY PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO UMOŻLIWIAJĄCEGO ZBUDOWANIE W ANDRYCHOWIE SPALARNI ŚMIECI ! I NIEWIELE WIĘCEJ NA ROZMOWY Z WASZYMI RADNYMI, KTÓRZY BĘDĄ GŁOSOWAĆ ZA LUB PRZECIW TEJ ZMIANIE. STOP SPALARNI W ANDRYCHOWIE ! ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ, ABY NIE OGLĄDAĆ, SŁYSZEĆ I CZUĆ DO KOŃCA ŻYCIA KONSEKWENCJI DZISIEJSZEGO UDAWANIA, ŻE WAS I WASZYCH DZIECI TO NIE DOTYCZY ! Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie zmiany planu rozwiązaniami odbędzie się 30 sierpnia 2022r., w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, o godz. 14:00 w imieniu naszych władz lokalnych serdecznie zapraszam.

FeelFree, 22.08.2022 19:57

Artykuł i tłumaczenia wójta Żaka i wice-wójta Polaka to "wspaniały" przykład, jak nasza władza zawsze widzi przyczynę swoich niepowodzeń realizowanych za nasze wspólne pieniądze w innych ludziach, firmach, partiach. Nigdy w sobie i swoich błędnych decyzjach i zaniedbaniach. Za inwestycję, w tym za nadzór na jej przebiegiem odpowiada przecież burmistrz Żak i jego pracownicy od wicewójtów począwszy ? Idą w zaparte... nadal. Sprawa do sądu, jasne, my Żakolandia zawsze mamy rację. Firmy nie zgłaszają się do kolejnego przetargu... bo tak skopano wiele spraw? I ta ekipa chce się brać za budową pionierskiej, pierwszej w Polsce instalacji zgazowywania odpadów. Ludzie opamiętajcie się, póki czas, wymieńcie tą ekipę i zacznijcie dbać o nasze wspólne dobro !