reklama

Zalane boisko w Andrychowie, a wszystko przez.... [FOTO]

, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 20.08.2022 18:15,
Kolejne problemy z nadmiarem wody w rejonie wstrzymanej na wiosnę odbudowy Staw Anteckiego w rejonie boiska sportowego przy ulicy Dąbrowskiego w Andrychowie.
Zalane boisko w Andrychowie, a wszystko przez.... [FOTO]

W czasie sobotniej (20.08) ulewy woda z lokalnego strumyka znalazła swoje ujście nie w stawie, a na boisku i pobliskiej posesji.

Wcześnie, przed budową stawu, do takich sytuacji w tym rejonie nie dochodziło. To kolejny dowód na to, że coś poszło nie taz tą inwestycją poszło lokalnym władzom coś nie tak.

Obecnie nie wiadomo nawet, kiedy dokończona zostanie budowa stawu i kiedy zagospodarowany zostanie cały teren, jak planowano. Władze miasta szukają nowego wykonawcy, ale do ostatniego przetargu nie zgłosiła się żadna firma.


Sytuacja po sobotniej burzy i bardzo intensywnych opadach deszczu.
foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 22.08.2022 22:34

https://gazetakrakowska.pl/rzez-drzew-poszla-na-marne-andrychow-nie-ma-pieniedzy-na-dokonczenie-rewitalizacji-w-beskidzie-malym/ar/c8-16703397

Archanioł Michał, 22.08.2022 20:45

A DESZCZ PADA I PADA

Archanioł Michał, 22.08.2022 19:12

Drodzy czytający: BIERZCIE I CZERPCIE Z TEGO ŹRÓDŁA ;) A co dalej zapewne przeczytacie.

FeelFree, 22.08.2022 19:08

@Zakolog - dobre, podoba mi się, zwięzłe, rzeczowe, również dziękuję. Jedyne co bym rozważał zmienić to: "Z wyrazami szacunku" na: "Z góry dziękuję za odpowiedź".

Archanioł Michał, 22.08.2022 19:02

@Zakolog DZIĘKUJĘ :)

Zakolog, 22.08.2022 18:43

@Archanioł Michał ________ Na podstawie art. 18.1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wnoszę o uszczegółowienie zawartych w uzasadnieniu projektu uchwały Rady Miejskiej w Andrychowie w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części gminy Andrychów w zakresie parcel położonych w Andrychowie, w granicach obszaru „Andrychów – Biała Droga Strefowa” takich zapisów jak: przedsięwzięcia służące optymalizacji gospodarką odpadami – enumeratywne wyliczenie tych przedsięwzięć. Określenie rodzaju planowanego zakładu termicznego przekształcenia odpadów komunalnych, poprzez wskazanie metody ich przekształcania oraz jeśli to dotyczy wskazanie konkretnego generatora – numer patentu lub symbol go opisujący. Podanie powiązanych z zakładem uzupełniających procesów technologicznych. --------------- Oczywiście pod tekstem Z wyrazami szacunku. ______________ Pismo adresujemy do Burmistrza olewając jego formularze lub nie, zanosimy na dziennik podawczy UM lub w wersji bardziej majętnej wysyłamy listem poleconym.

FeelFree, 22.08.2022 18:16

ANDRYCHOWIANKI I ANDRYCHOWIANIE ! ZOSTAŁ WAM RÓWNO MIESIĄC CZASU NA SKŁADANIE UWAG DO PROJEKTU ZMIANY PLANU ZAGODPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO UMOŻLIWIAJĄCEGO ZBUDOWANIE W ANDRYCHOWIE SPALARNI ŚMIECI. I NIEWIELE WIĘCEJ NA ROZMOWY Z WASZYMI RADNYMI, KTÓRZY BĘDĄ GŁOSOWAĆ ZA LUB PRZECIW TEJ ZMIANIE. STOP SPALARNI W ANDRYCHOWIE ! STOP SZKODLIWYM DLA NAS DZIAŁANIOM WÓJTÓW ! STOP DECYDOWANIU ZA NAS, BEZ NAS ! ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ, ABY NIE OGLĄDAĆ, SŁYSZEĆ, CZUĆ DO KOŃCA ŻYCIA KONSEKWENCJI DZISIEJSZEGO UDAWANIA, ŻE WAS I WASZYCH DZIECI TO NIE DOTYCZY ! Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie zmiany planu rozwiązaniami odbędzie się 30 sierpnia 2022r., w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, o godz. 14:00 w imieniu naszych władz lokalnych serdecznie zapraszam.

Archanioł Michał, 22.08.2022 16:50

@Zakolog od krótkiego czasu jestem świadom tego teatrzyku wstępnego :) , ale i tak uważam, że działanie trzeba podjąć mimo to , a możne właśnie DLATEGO ! Jeśli ten sprzeciw będzie to MUSZĄ ( jak napisał @FeelFree ) O NIM ZAKOMUNIKOWAĆ. Nowy kanał informacji jest otwarty. Proste. Proszę ponownie.

FeelFree, 22.08.2022 10:36

Obecnie od 18 sierpnia wójt "czeka" na uwagi do proponowanej zmiany planu zagospodarowania przestrzennego - można zgłosić swoje uwagi. W planie chodzi o zakład termicznego przetwarzania odpadów. To tylko formalność, bo nie muszą być wzięte pod uwagę. Ale wójt musi o tym napisać w BIP-ie, bo tak wymaga prawo, a jego złamanie czyni całą procedurę nieważną. Tak na prawdę liczy się tylko, czy radni zagłosują za zmianą planu. A dwa lata temu WSZYSCY byli za zmianą studium gdzie już była wpisana spalarnia! Oni nawet nie przeczytali nad czym głosują! Nie wiedzieli, że otwarli ścieżkę do spalarni! Zorientowali się po roku! na sesji poruszającej temat planu zagospodarowania! Wice Wasztyl im to dopiero uświadomił na sesji ośmieszając ich brak wiedzy nad czym zagłosowali jednogłośnie! A moim naiwność, a przede wszystkim tragiczną bezczynność i bierność. JAK MOŻNA GŁOSOWAĆ NAD UCHWAŁAMI NIE CZYTAJĄC ICH PRZEDTEM!!! Bez tego studium Żak mógłby palić faktycznie jedynie ognisko na swoim podwórku. Należy więc z nimi RADNYMI od ŻAKA rozmawiać, wyjaśniać, żądać, oni powinni reprezentować interes nas wszystkich, a nie zagranicznego lub lokalnego inwestora, który będzie chciał zarobić kosztem zdrowia i pieniędzy nas wszystkich i spełniać bezmyślnie rozkazy wodza. Janusze biznesu się znajdą, lub już znaleźli, spalarnia śmieci to intratny biznes; ale tylko dla firmy budującej ją i dla właściciela prywatnego. Uwagi można nadsyłać tak jak opisano w BIP. Każdy w swoim imieniu lub instytucji. Będzie też pewnie niedługo z tego co słyszałem gotowy dokument do ściągnięcia z sieci, tylko wpisać swoje dane i wysłać. Podpisy mogą być potrzebne do skutecznego przeprowadzenia gminnego referendum, jeśli do niego dojdzie. Bo gmina, uważam, że nie zrobi referendum... Oni potrzebują bierności ludu, a nie sprzeciwu przeciw spalarni w referendum. Zrzutka w Bielsku fajnie opisuje o co chodzi w tym wszystkim i po to ją wkleiłem. Oni tam nawet Krystyne Czubówną opłacili kojarzoną z filmami przyrodniczymi, żeby ludziom wciskać brednie, że spalarnia nie szkodzi środowisku, ludziom i jest tanim źródłem energii, a wszystko to kłamstwo. Nasza gmina nie dostanie środków na instalację (jeśli) i wtedy pojawi się prywatna firma, która na gotowej działce przeznaczonej pod zakład zbuduje spalarnię z której będzie czerpać wielkie pieniądze. My jej będziemy płacić kary jak z mało śmieci dostarczymy do spalenia. Będą zarabiać szkodzić naszemu zdrowiu i środowisku. Jak myślisz: czy wójt Żak wyda zgodę na budowę spalarni prywatnej firmie ? Ludzie zacznijcie rozmawiać z radnymi, których wybraliście, żeby dbali o WASZE dobre, a nie o Januszowe biznesy, zagraniczny kapitał i fanaberie wójtów spoza gminy, którzy robią to wszystko na WASZ koszt, do tej pory finansowy, a wkrótce zdrowotny jeśli nic z tym KAŻDY z WAS nie zrobi. ZACZNIJCIE WSZYSCY ROZMAWIAĆ Z WASZYMI RADNYMI I ŻĄDAĆ POWSTRZYMANIA PROCEDURY BUDOWY SPALARNI ŚMIECI POPRZEZ BRAK ZGODY NA ZMIANĘ PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO !!!

FeelFree, 22.08.2022 10:33

Tak, co w wywiadzie ze strony władz miasta kiedyś skwitowano, że stwierdzono tylko nieistotne uchybienia #@^&!

Benq22, 22.08.2022 09:54

https://bip.malopolska.pl/umandrychow,m,230334,dokumentacje-kontroli.html Ciekawa lektura prawie każda kontrola - zaniedbania naszych urzędników = kary

FeelFree, 21.08.2022 21:40

@Zakolog - bo ja mam do Ciebie prośbę... W związku z tym jak celnie formułujesz genezę problemu oraz target docelowy... napisz proszę list otwarty do radnych. Tak po prostu. Sprawa jest ważna i tego warta. Choćby na łamach mamNewsa... Bo do tej pory radni, których Andrychowianki i Andrychowianie wybrali sami nie raczyli się spotkać z nimi w sprawie tak ważnej jak plan budowy spalarni śmieci z okolicznych gmin sto metrów od ogródków działkowych... I nie ma żadnej przeciwwagi dla zatrutych propagandą mózgów

FeelFree, 21.08.2022 21:19

https://instytutsprawobywatelskich.pl/w-usa-nie-buduje-sie-nowych-spalarni/

FeelFree, 21.08.2022 21:18

https://instytutsprawobywatelskich.pl/lodzjestnasza-powiedz-nie-spalarni-smieci/

FeelFree, 21.08.2022 21:18

@Zakolog - przyjmijmy na potrzeby bieżącego komentarza, że masz rację... co więc Mospanie Zakologu proponujesz ?

Zakolog, 21.08.2022 20:32

@Archanioł Michał, @FeelFree i pozostali Szacowni Przeciwnicy ! Nie chcę siać defetyzmu, ale niestety Burmistrz postępuje zgodnie z prawem, oczywiście oszczędza na elegancji jego stosowania, ale te sprzeciwy będą nie skuteczne. Problemem z punktu widzenie prawa nie jest Burmistrz, tylko te debile uważające się za radnych. Przypomnę tylko uchwałę nr XXXV-276-21 z dnia 29 czerwca 2021 roku, to już tam 12 kretynów głosowało na wniosek Burmistrza bez żadnej dyskusji lokalizację zakładu termicznej utylizacji odpadów komunalnych. Pod pojęciem zakład termicznej utylizacji można wpisać wszystko, polanie sterty śmieci substancją palną i jej podpalenie, już jest zakładem termicznej utylizacji. Dwunastu wystraszonych ludzików, nie posiadających żadnej wiedzy, bez kierunkowego wykształcenia, bez osobistego dorobku podjęło za całe miasto decyzję o jego przyszłości. Do dziś nie wiedzą w jakiej technologii będą te śmieci utylizowane, nie znają choćby teoretycznego obiegu termodynamicznego ich przekształcania, ale nadali sobie prawo decydować o zdrowi i życiu innych. Oczywiście w interesie Burmistrza nie jest podawanie tym tłukom dostępnej wiedzy w tym zakresie i tego nie będzie czynił, a tłuki są za głupie i leniwe, aby taką wiedzę samodzielnie zdobyć, co oczywiście nie przeszkodzi im w żadnym stopniu przegłosować zmianę planu zagospodarowania. Niestety nasza większość legislacyjna to proste i niestety zadufane w sobie karły, które ze strachu o siebie gotowe są pogrążyć całą Gminę.

FeelFree, 21.08.2022 19:11

@nick1 - bardzo trafnie napisane, w krótkich dwóch postach sedno tego jak i dlaczego funkcjonują takiego rodzaju układy jak w gminie Andrychów, często zadziwiająco trwałe, fakt. Ale ten brak nadziei... fuj, strasznie pesymistyczny, historycznie nieuzasadniony, w bardzo przyziemnej czasowo i terytorialnie perspektywie. Takie nastawienie może powodować bierność. Słabe. Długo by pisać, więc jednym cudzym zdaniem: "Gdyby ludzie robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach." P.S. No "radni" również niestety racja... ta "Ekipa" to jest gotowa w obronie guru swego złożyć wniosek w związku z tym artykułem o premię dla wodza za bohaterską postawę w walce żywiołem poprzez ratującą mieszkańców przed potopem retencję wody na stadionie ;-)

Archanioł Michał, 21.08.2022 12:25

@Zakolog Czy mógłby kolega w skondensowany sposób wypełnić ten formularz i wrzucić go w sieć ( powiedzmy poprzez udostępnienie Google) tak by pomóc przeciwnikom tego projektu wysyłać swój GŁOS SPRZECIWU. Proszę. https://bip.malopolska.pl/api/files/3001364

nick1, 21.08.2022 11:36

Wiecie czemu według mojej intuicji Burmistrz Żak i jego ekipa i tak wygrają wybory! Bo jest najlepszy! Bo jak zawsze będzie miał mocne poparcie biznesu za rok na dodatek zagranicznego, bo będzie miał kampanię wyborczą na bogato i bo nikt chociaż troszkę tak mocny jak on nie odważy wystartować w wyborach!!!! Żaden Andrychowski biznesmen nie odważy się poprzeć kogoś innego!!!!! Bo Burmistrz ma radio i gazetę gdzie może mówić bez skrępowania. Bo ma po swojej stronie niezależnych dziennikarzy jak Dawid z mamnewsa.. Więc szczekajcie dalej. Nic a nic Wam to nie pomoże

nick1, 21.08.2022 11:35

Ble ble ble a Burmistrz Żak i jego Ekipa z Panem Romkiem Babskim, Staszkiem Prusem, Dorcią Magierą, Ewcią Wątrobą i tak wygra wybory!!!!!! Mocno czuję że będzie odnowiony staw, będą alejki parkowe oświetlone dzięki Pawbolowi i będzie nowoczesna, ekologiczna „spalarnia” śmieci wybudowana albo za pieniądze unii i rządu albo na spółkę gminy i prywatnego biznesu Polskiego i Izraelskiego. Nie jestem „prorokiem”, ale intuicja nigdy mnie jeszcze nie zmyliła.

andryman321, 21.08.2022 10:19

Może się nie znam ale ryż w Polsce nie rośnie:) Niech ktoś im to powie

puk puk , 21.08.2022 09:35

Kiedy Żak odwoła nieudolnego zastępcę ? po raz kolejny pytam, kiedy zostanie odwołany kierownik Inwestycji ? Każda Inwestycja prowadzona przez Pana Żak to porażka, wysokie premie i nagrody dla wice burmistrza i kierownika Inwestycji ? Ile tysięcy złotych kosztują Mieszkańców błędy Pana Żaka i jego zespołu ????????????????????????????????????????????????????????????

Zakolog, 21.08.2022 08:19

Pionierska instalacja utylizacji opadów komunalnych, koncepcja wdrożeniowa pod kierownictwem wielokrotnie habilitowanego burmistrza Żaka z 11-sto osobowym zespołem eksperckim afiliowanym przy Wyższej Szkole Ściemy Stosowanej, na wydziale Braku Rozumu, zakład doświadczalny radnych Ewy i Staszka.

Zibi33, 21.08.2022 06:08

"tomekх, 20.08.2022 21:19 według mnie to wina pisiorów ! koniec i kropka." Jesteś bucem wiesz o tym

madzia, 20.08.2022 20:47

Czy już wiadomo kto zarobił na drzewach wyciętych na Pańskiej Górze??? Bo to z tej inwestycji wypaliło

madzia, 20.08.2022 20:45

I tak mieszkańcy okolic mogli mieć szczęście że nie zdążyli zabetonować Pańskiej Góry. Kto wie jakby to wtedy wyglądało.

tomekх, 20.08.2022 20:19

według mnie to wina pisiorów ! koniec i kropka.

Nostradamus, 20.08.2022 19:57

No chwila , chwila. Ale tam gdzie jest boisko ma powstać hala sportowa. Staw obok hali nie będzie to stwarzać problemów ?.

marcinmad, 20.08.2022 18:58

No tak..... Andrychów za Żaka, jego dwóch wice i jego radnych stał się wprost miastem zalanym atrakcjami. Ale co tam. niech się Ci co mieszkaja przy Dąbrowskiego przy "stawie Żaka i jego dworu" martwią. Zapytam o poważniejszą sprawę - gdzie kolejna zagraniczna delegacja???

Koniczynka, 20.08.2022 18:32

Trzeba być bez mózgu by robić staw koło boiska. Burmistrz za to odpowie i radni którzy za tym śmiesznym stawem głosowali... Najpierw zróbcie coś ze stawem w parku!!!! A ten anteckiego to jest nieporozumienie!!!!!!!

Benq22, 20.08.2022 17:53

Nie dziwota, że wylewa strumyk wystarczy iść zobaczyć w jakim jest stanie jest jego koryto.