reklama

Szkoła Podstawowa w Inwałdzie ponownie z najlepszymi wynikami

MAGAZYN, Wiadomości, 24.08.2023 14:45, INFORMACJA PRASOWA
- Uczniowie naszej szkoły od wielu lat osiągają najwyższe wyniki nauczania - podkreśla dyrektor.
Szkoła Podstawowa w Inwałdzie ponownie z najlepszymi wynikami
W lipcu Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Rezultat zmagań uczniów z zewnętrznym egzaminem końcowym stał się powodem do dumy szczególnie dla społeczności inwałdzkiej placówki, której absolwenci uzyskali najwyższy całościowy wynik spośród wszystkich szkół w gminie Andrychów.

Podczas gdy średnia ogólnopolska egzaminu z matematyki wyniosła 53%, średni wynik uzyskany z tego przedmiotu przez uczniów Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Inwałdzie to aż 71%. Jest on najwyższym rezultatem wśród placówek, dla których organ prowadzący stanowi gmina Andrychów i został wyrażony 8 staninem, określanym jako bardzo wysoki. Na pierwszym miejscu w gminie absolwenci tej szkoły uplasowali się również na teście z języka polskiego, otrzymując średnio 76% punktów możliwych do zdobycia (taki sam wynik uzyskali tylko uczniowie ze szkoły w Sułkowicach-Bolęcinie).

- Uczniowie naszej szkoły od wielu lat osiągają najwyższe wyniki nauczania, potwierdzone egzaminami zewnętrznymi, niegdyś gimnazjalnym, a obecnie egzaminem ósmoklasisty. Tegoroczne rezultaty testów z matematyki (71%) i języka polskiego (76%) zostały wyrażone 8 staninem w 9-stopniowej skali. Po dodaniu do powyższych średnich niezłego wyniku z języka angielskiego (69%), można stwierdzić, że po raz 5 całościowy wynik uzyskany przez inwałdzkich uczniów z egzaminu ósmoklasisty okazał się być najwyższy wśród wszystkich gminnych szkół podstawowych - mówi dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie mgr Michał Kołodziejczyk.


Świetne rezultaty uzyskane przez absolwentów na końcowym egzaminie zewnętrznym zapewniają miejsca w wybranych przez ósmoklasistów szkołach ponadpodstawowych
i świadczą o wysokim poziomie wiedzy oraz umiejętności zdających. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca nauczycieli, uczniów oraz rodziców, za co podziękowania składa dyrektor ZSS w Inwałdzie:

- Doskonałe wyniki egzaminów, będące przepustką do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, są efektem wieloletniej, rzetelnej pracy nauczycieli i uczniów oraz wsparcia ich rodziców. Zaangażowanie wszystkich członków szkolnej społeczności, także w trudnym czasie pandemii i nauczania zdalnego, przyniosło świetne rezultaty. Doceniam pracę nauczycieli, dziękuję serdecznie za ich trud i poświęcenie dla dobra dzieci oraz młodzieży. Składam wyrazy wdzięczności rodzicom za bardzo dobrą współpracę z gronem pedagogicznym. Naszym absolwentom gratuluję i życzę wielu sukcesów na dalszych etapach kształcenia - dodaje M. Kołodziejczyk.


źródło: ZSS Inwałd

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy