reklama
reklama

Środek zimy, a oni stracili dach nad głową. Ruszyła akcja pomocy

MAGAZYN, Wiadomości, 16.01.2024 19:10, eł

Mieszkańcy stracili w ogniu cały dobytek. Z dymem poszła też ich nadzieja na spokojną przyszłość.

Środek zimy, a oni stracili dach nad głową. Ruszyła akcja pomocy

W ostatni piątek (12 stycznia) pisaliśmy o pożarze budynku mieszkalnego w osiedlu Chopy w Zawoi. Wprawdzie nikomu z mieszkańców nic się wtedy nie stało, ale stracili dach nad głową i cały dobytek, a wraz z dobrami materialnymi nadzieję na wolną od trosk przyszłość. Nie trzeba wiele, by poprawić ich los.

Choć w piątkowej akcji gaśniczej w Zawoi brało udział 34 strażaków z siedmiu zastępów, budynku nie udało się uratować. Zanim pierwsze samochody gaśnicze dotarły na miejsce, w ogniu stał już cały dom. Budynek był częściowo drewniany, a częściowo murowany. Kompletnie spłonął jego dach, spaliło się lub uległo zniszczeniu wszystko, co znajdowało się wewnątrz. Część drewnianych elementów ścian również strawił ogień.

Po tym nieszczęściu ruszyła internetowa zrzutka pieniędzy na odbudowę domu. „Zwracamy się do Was z serdecznym apelem o wsparcie zbiórki funduszy na odbudowę domu w Zawoi, który, niestety, padł ofiarą tragicznego pożaru. Naszym celem jest stworzenie razem promienia nadziei dla tych, którzy utracili własne cztery kąty. Wasza hojność pomoże nam odbudować dom, który był miejscem bezpiecznym i pełnym wspomnień dla jego mieszkańców. Każda wpłata, niezależnie od jej wielkości, przyczyni się do przywrócenia pewności siebie tym, którzy stracili tak wiele” - napisał organizator zbiórki, Marek Szymański.

Aby wesprzeć akcję pomocy pogorzelcom, wystarczy kliknąć TUTAJ.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy