reklama
reklama

Rozpoczęły się matury. Abiturienci mają za sobą pierwszy egzamin

MAGAZYN, Wiadomości, 07.05.2024 16:24, eł
Jutro przystąpią do kolejnego, tym razem z matematyki.
Rozpoczęły się matury. Abiturienci mają za sobą pierwszy egzamin

We wtorkowy poranek, 7 maja na naszym terenie, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęły się matury. Do pierwszego egzaminu – pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, uczniowie przystąpili dokładnie o 9.00. Kolejne są rozplanowane aż do 25 maja.

Tegoroczny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony w 2 formułach: 2015 (dla absolwentów trzyletniego liceum i czteroletniego technikum) oraz 2023 (dla tych, którzy uczyli się już w czteroletnim liceum lub pięcioletnim technikum). Podział ten jest konsekwencją przeprowadzonej w 2017 roku reformy szkolnictwa likwidującej gimnazja. Matury w obu formułach odbędą się w tym samym terminie.

W 2024 roku abiturienci muszą przystąpić do egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki, a także do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowe będą również egzaminy ustne z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.

Maturzyści mogą podejść do egzaminu z maksymalnie 6 przedmiotów dodatkowych, który będzie przeprowadzany na poziomie rozszerzonym (z wyjątkiem języków nowożytnych, które mogą być zdawane na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym).Wyniki matur ogłoszone zostaną online we wtorek, 9 lipca o godzinie 8.30. Będą one dostępne w systemie ZIU, który powstał specjalnie z myślą o uczniach i absolwentach zdających egzaminy. Tego samego dnia szkołom zostaną wydane świadectwa, aneksy oraz informacje o wynikach. Osoby poprawiające maturę w sierpniu, wyniki poznają 10 września.

Na zdjęciach prezentujemy maturzystów z I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy