reklama
reklama

Najpopularniejsze i najciekawsze imiona roku 2023 na naszym terenie

MAGAZYN, Wiadomości, 14.01.2024 15:02, eł

Są niemałe niespodzianki. Pojawiła się na przykład Hermiona czy Dajana.

Najpopularniejsze i najciekawsze imiona roku 2023 na naszym terenie

Minęły już czasy, gdy w rankingach najpopularniejszych imion niepodzielnie królowały Julia i Jakub. Przygasła też już nieco gwiazda Antoniego, który święcił triumfy w ostatnich latach. Wprawdzie imiona te wciąż są wysoko w zestawieniach, jednak inne zyskały nad nimi sporą przewagę.

W minionym roku na terenie powiatów wadowickiego i suskiego rodzice najchętniej nadawali córeczkom imię Zuzanna (szczególnie popularne było ono w drugim z wymienionych). Na kolejnym miejscu uplasowała się Emilia, na trzecim Laura, na czwartym Pola, zaś Julia zajęła dopiero piątą lokatę. Szósta pozycja przypadła w udziale Oliwii, siódma Zofii, ósma ex aequo Mai i Hannie, dziewiąta Milenie, a dziesiąta Lenie.

Wśród imion męskich na szczyt rankingu niespodziewanie wybił się Nikodem, który bardzo wyraźnie zdeklasował wszystkich rywali. To imię dopiero w 2022 roku zyskała sporą popularność. Wcześniej nie mieściło się w pierwszej dziesiątce rankingów. Drugą lokatę zajął Franciszek, trzecią Antoni, czwartą Jan, piątą Mikołaj, szóstą Aleksander, a siódmą Leon. Niesłychanie modny przez wiele lat Jakub uplasował się na ósmym miejscu. Kolejne pozycje zajęli Stanisław, Ignacy, Maksymilian i Tymon.

Jednak wielu rodziców nie poddaje się modom i próbuje wybierać dla swoich pociech imiona inne niż większość. Czasami nawet bardzo oryginalne. W tej kategorii pojawiły się w ubiegłym roku między innymi takie imiona: Amadeusz, Aurora, Austin, Bohdan, Dajana, Dobrawa, Eden, Eliasz, Emmanuel, Gloria, Hermiona, Jagna, Jakobi, Jessika, Jonathan, Jordan, Joshua, Klemens, Konstantyn, Lea, Lilly, Makar, Mariam, Milana, Milan, Mark, Nadzieja, Noe, Oktawia, Solomiia, Yacoub, Zoe czy Zyta.

Nadano też dzieciom imiona Ola, Olek i Kuba, które w tym przypadku nie są bynajmniej zdrobnieniami od Aleksandra, Aleksander i Jakub. W takich wersjach zostały one zarejestrowane w Urzędach Stanu Cywilnego. W ostatnich latach te imiona, uznawane kiedyś tylko za zdrobnienia, zyskały rangę samodzielnych.


Foto: Pixabay

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy