reklama
reklama

Proekologiczna akcja andrychowskich harcerzy [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 09.05.2022 17:05, NEWSY CZYTELNIKÓW
7 maja odbył się finał akcji zainicjowanej przez 5 Wodną Drużynę Starszoharcerską „Baksztag”z hufca ZHP Andrychów oraz zarząd Rodzinnych Ogródków Działkowych Pańska Góra.
Proekologiczna akcja andrychowskich harcerzy [FOTO]
W sobotni poranek pogoda zachowywała się jakby nie mogła się zdecydować czy zachęcić do spacerów czy też odwrotnie, zasugerować pozostanie w domu i odpoczynek przed telewizorem.

Wiosenne słońce co jakiś czas zasłaniały chmury z których raz po raz padał ciepły wiosenny deszcz. Harcerze 2 Andrychowskiego Szczepu Drużyn Wodnych nie mieli jednak żadnych dylematów gdyż na ten dzień zaplanowali finał trwającej od kilku tygodni akcji pt “Wodniacy działają-pszczoły wspierają”.


Po wykonaniu pierwszych zadań harcerze wszystkich grup metodycznych udali się z wizytą do działkowców z Rodzinnych ogródków działkowych Pańska Góra, by wraz z prezesem Jackiem Sabudą rozdawać domki dla owadów, nasiona oraz sadzonki roślin miododajnych, zasadzić kilkanaście drzew i krzewów oraz w rozmowach z działkowcami zachęcić ich do pomocy pszczołom. W trakcie spaceru udało się również odwiedzić znajdującą się na jednej z działek pasiekę i dowiedzieć się kilku ciekawostek, które ciężko byłoby znaleźć w internecie.

Harcerze przeprowadzili również obserwację kilkudziesięciu budek lęgowych, które powiesili w lutym i z satysfakcją odnotowali, że większość z nich jest zasiedlona. To kolejny już przykład doskonałej współpracy harcerzy z działkowcami oraz z firmami i lokalnymi przedsiebiorcami, którzy przekazali materiały do tej akcji. Ulotki, plakaty oraz gry edukacyjne przekazała firma Kujawski, domki dla owadów oraz nasiona firma Leroy-Merlin, sadzonki bylin, drzew i krzewów firma Stus, firma Tomasz Łysoń nasiona i domki dla owadów.[OBRAZ4]


foto: ZHP
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy