reklama
reklama

Próbują ocalić choć część dzieci cierpiących głód

MAGAZYN, Wiadomości, 18.06.2022 19:13, eł

Wszystkim nie pomogą, ale ważna jest każda taka inicjatywa.

Próbują ocalić choć część dzieci cierpiących głód

Na całym świecie około 860 milionów ludzi zmaga się z głodem lub poważnym niedożywieniem. Serce się kraje zwłaszcza na myśl o dzieciach, które umierają, bo rodzice nie mają ich czym nakarmić. Dlatego Parafialny Zespół Caritas, działający przy parafii Św. Jana Kantego w Stryszowie postanowił działać, by ocalić choć część z nich. Zorganizował akcję zbiórki pieniędzy na jedzenie dla uczniów z Madagaskaru.

Od lat walkę z głodem w tym wyspiarskim państwie u wybrzeży Afryki prowadzą ojcowie ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Prowadzą tam szkoły dla ponad 300 dzieci, które pokonują codziennie duże odległości, by móc uczestniczyć w lekcjach. Robią to nie tylko z pociągu do wiedzy, ale też po to, by dostać posiłek, na który w rodzinnym domu często nie mogą liczyć. Parafialny Zespół Caritas ze Stryszowa chce wspomóc finansowo misjonarzy, by mogli oni zapewnić wyżywienie przynajmniej swoim uczniom, jeśli nie wszystkim głodującym dzieciom na Madagaskarze. Jego członkowie założyli w tym celu zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Zachęcamy do dołączenia do grona osób dzielących się dobrem. Koszt jednego posiłku to 4 zł, dlatego wierzymy, że każda złotówka to realny wkład w zmianę sytuacji w Madagaskarze. Deklaracja nawet niewielkiej, ale regularnej wpłaty daje poczucie stałości i umożliwia ojcom oblatom skuteczne planowanie dożywiania dla uczniów szkół. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych do włączenia się w akcję. Najmłodszych zachęcamy do deklaracji miesięcznej wpłaty w kwocie 4 zł, czyli tym samym podarowania jednemu dziecku posiłku w trakcie pobytu w szkole. Osoby starsze zachęcamy do podjęcia miesięcznej deklaracji w wysokości 12 zł” – apelują.

Zbiórka pieniędzy na dożywianie uczniów misjonarzy na Madagaskarze odbywa się tutaj.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy