reklama
reklama

Księgowa przygarnęła blisko 1,9 mln zł. Poszkodowani pracownicy szkół

Na sygnale, Wiadomości, 14.06.2022 10:15,
Poszkodowanych jest ponad tysiąc osób - to głównie przedstawiciele placówek oświatowych z terenu powiatu oświęcimskiego.
Księgowa przygarnęła blisko 1,9 mln zł. Poszkodowani pracownicy szkół

11 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w areszcie tymczasowym osadzili 66–letnią mieszkankę powiatu oświęcimskiego podejrzaną o przywłaszczenie 1 850 000 złotych. O areszcie tymczasowym zdecydował Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Jak informuje policja, w ubiegłym tygodniu (9.06) policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy wykonywali czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Oświęcimiu, mające na celu zebranie dowodów w sprawie przywłaszczenia przez księgową pieniędzy zgromadzonych w Pracowniczej Kasie Zapomogowo – Pożyczkowej.

- W trakcie czynności ustalono, że w ciągu trzynastu lat 66 – latka dokonała przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 1 850 000 złotych na szkodę ponad tysiąca osób. Pokrzywdzeni to głównie przedstawiciele placówek oświatowych z terenu powiatu oświęcimskiego - informuje. asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W piątek (10.06) podejrzana została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie na podstawie zebranych dowodów został jej przedstawiony zarzut przywłaszczenia mienia o znacznej wartości, do którego podejrzana się przyznała. Wprost z Prokuratury 66-latka została doprowadzona przez oblicze sędziego Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanej trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za dokonane przestępstwo podejrzanej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy