reklama
reklama

Pracowita niedziela orkiestry z Andrychowa [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.06.2022 18:11, INFORMACJA PRASOWA
W minioną niedzielę muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów pod dyrekcją Łukasz Zaborowskiego wzięli udział w aż dwóch dużych konkursach orkiestr dętych.
Pracowita niedziela orkiestry z Andrychowa [FOTO]
Najpierw wczesnym popołudniem wystąpili na XXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach koło Krakowa, gdzie w kategorii orkiestr średnich wywalczyli trzecią nagrodę. W festiwalu tym wzięły udział aż 23 orkiestry dęte. Andrychowska orkiestra była jedynym reprezentantem powiatu wadowickiego.

Prosto z Więcławic zespół udał się na Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Wieliczce. Tam z kolei andrychowska orkiestra świętująca w tym roku swój jubileusz 100-lecia działalności muzycznej, zdobyła wyróżnienie II stopnia oraz została zakwalifikowana do 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 23 – 26 czerwca 2022r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.


W finale zaprezentują się najlepsze orkiestry i big bandy województwa małopolskiego wyłonione przez komisję artystyczną na przeglądach powiatowych.

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest dorocznym spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych Województwa Małopolskiego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych cyklicznych imprez amatorskiego ruchu muzycznego. Głównym celem Festiwalu jest promocja i podniesie poziomu artystycznego amatorskich orkiestr dętych poprzez umożliwienie im prezentacji aktualnych osiągnięć, stworzenie okazji do konfrontacji i wymiany doświadczeń, doskonalenie warsztatu muzycznego, inspirowanie do poszukiwań repertuarowych.

Muzycy andrychowskiej orkiestry w minionych latach już kilkukrotnie stawali na podium tych festiwalowych zmagań. Trzymajmy kciuki aby i tym razem przywieźli z Nowego Sącza wysoką nagrodę.

- Serdeczne podziękowania dla właścicieli firmy WADRAS, która kolejny raz pokryła koszty związane z transportem orkiestry na festiwal - informuje Łukasza Zaborowski.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tych występów oraz nagrania jednego z konkursowych utworów w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy