reklama
reklama

Pomysł może i dobry, ale nic z tego nie będzie?

MAGAZYN, Wiadomości, 08.01.2022 09:20, eł

Nie mamy dobrych wiadomości dla właścicieli psów.

Pomysł może i dobry, ale nic z tego nie będzie?

Jak pisaliśmy w grudniu, właścicielom psów z Andrychowa marzy się utworzenie w mieście wybiegu dla ich czworonożnych pupilów. Chodzi o ogrodzony teren, gdzie zwierzaki mogłyby biegać bez smyczy, bawiąc się ze sobą i nie budząc obaw wśród przechodniów. Teraz dostaliśmy w tej sprawie odpowiedź z Urzędu Miejskiego.

Wybiegi dla psów to jedyne ogólnodostępne miejsca, gdzie bez ryzyka i konsekwencji można spuścić psa ze smyczy, a także zdjąć mu kaganiec. Zwykle są one wyposażone w tory przeszkód czy inne urządzenia do zabawy dla czworonogów, ławki dla ich właścicieli oraz kosze na psie odchody. W dużych miastach psich wybiegów nie brakuje, ale w mniejszych są one jeszcze rzadkością.

Jednak w Andrychowie wiele osób uważa, że i tutaj takie miejsce powinno powstać. Ten temat często przewija się w rozmowach zwłaszcza tych właścicieli psów, którzy mieszkają w blokach. Ale nie tylko. Osoby, które mają domy z ogrodami, również mówią, że chętnie odwiedzałyby ze swoimi psami wybieg, aby zapewnić im towarzystwo innych szczekających czworonogów.

Jak się jednak okazuje, nikt nie zwrócił się do Urzędu Miejskiego w Andrychowie z apelem, by utworzyć tego typu miejsce. – Nie było takich wniosków w propozycjach do budżetu – skwitowała sprawę Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Tomasza Żaka.

Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 08.01.2022 15:10

" Rzeczywistość to nie to co nas otacza, lecz to co sami budujemy. ... Pierwszym krokiem w każdej zmianie jest przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie. Jak bowiem możemy je zmieniać jeśli nie czujemy się za nie odpowiedzialni? "

FeelFree, 08.01.2022 15:08

Australijskie Towarzystwo Sceptyków ufundowało nagrodę w wysokości 100 000 dolarów każdemu, kto dostarczy rzetelny dowód na istnienie telepatii. Nagroda nie została dotąd przyznana, jest nadal do wzięcia. Mimo to, według badań przeprowadzonych przez CBOS aż 39% Polaków wierzy w telepatię, może w Andrychowie jest to bardziej powszechna wiara?

FeelFree, 08.01.2022 15:07

Dziękuję Redakcji za artykuł. Świetnie pokazuje jak funkcjonuje społeczność Andrychowa. Nikt nawet nie zadał sobie trudu napisać do Urzędu Miasta. A teraz szok i niedowierzanie, że wójt, który tu nie mieszka wpadnie na pomysł aby zrobić wybieg dla psów. Nikt nie wyartykułował swojej potrzeby, a urzędnicy mają zgadywać potrzeby mieszkańców i je zaspokajać. Finał bierności: wójt zaspokaja wymyślone przez siebie i grupę wsparcia potrzeby w miejsce braku wypowiedzianych przez odpowiednio dużą liczbę tubylców. Cytat w następnym wpisie. Pozdrawiam i życzę andrychowskiemu Narodowi w Nowym Roku ODWAGI w kontaktach z zatrudnionymi przez nas pracownikami samorządu lokalnego. Albo wybierzmy na następną kadencję telepatów.