reklama

Od 11 lat jest uwięziony w mieszkaniu

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.11.2021 21:00, DK / WB
Historia pana Andrzeja z Andrychowa.
Od 11 lat jest uwięziony w mieszkaniu

Andrzej Migdałek to mieszkaniec bloku przy ul. Lenartowicza 16 w Andrychowie. Od niemal 11 lat jest uwięziony w przysłowiowych czterech ścianach.
Wszystko za sprawą udaru, jaki pan Andrzej przeszedł w 2010 roku. Udar, a w jego następstwie paraliż - spowodowały, iż mężczyzna nie może chodzić, a jedynym środkiem transportu jakim dysponuje jest wózek inwalidzki.

Mimo, że pan Andrzej mieszka na parterze od „wolności” dzieli go kilkanaście stopni schodów, których wózek inwalidzki z oczywistych względów nie pokona, bez pomocy odpowiedniej infrastruktury.

Wraz z żoną utrzymują się z emerytury i renty. Winda, której koszt to około 60 000 zł jest poza ich zasięgiem, dlatego też znaleźli rozwiązanie problemu- rampy dla wózków inwalidzkich, których koszt w sumie to 4400 zł.

Jednak i tutaj prawo jest nieubłagane- wszyscy mieszkańcy bloku muszą zgodzić się na zamontowanie ramp, a że mieszkań w budynku przy ul. Lenartowicza 16 jest aż 96, to sytuacja wydaje się być beznadziejna.

Zobaczcie nasz materiał

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy