reklama
reklama

Nowy gmach Centrum Kardiologii Inwazyjnej już otwarty [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 28.09.2023 07:00,
Ośrodek zapewnia pacjentom z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego dostęp do diagnostyki i zabiegowych procedur kardiologicznych
Nowy gmach Centrum Kardiologii Inwazyjnej już otwarty [FOTO]
Przy szpitalu w Oświęcimiu w środę (27.09) otwarta została nowa siedziba Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii spółki GVM Carint.

Centrum zapewnia pacjentom powiatów oświęcimskiego i wadowickiego dostęp do diagnostyki i zabiegowych procedur kardiologicznych. Szpitalne świadczenia za bezpłatne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


Nowy budynek jest połączony ze „starą częścią”, gdyż Ośrodek spółki Carint od wielu lat działał już pomieszczeniach na pierwszym piętrze tzw. budynku neurologii Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Budowa zrealizowana została w ekspresowym tempie, w ciągu niespełna roku, a obiekt powstał ze środków spółki GVM Carint przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu i podlegającym mu szpitalem.

Na pierwszym piętrze znajdują się aż dwie niezależne sale zabiegowe, co nie jest standardem dla oddziałów kardiologii zlokalizowanych w szpitalach powiatowych, w tym jedna w reżimie bloku operacyjnego oraz duży oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego, kluczowy dla opieki pozabiegowej i ciężkich przypadków kardiologicznych, całodobowo nadzorowany przez zespół pielęgniarski. Każde łóżko jest monitorowane za pomocą systemu o wysokoczułych parametrach. Stworzona została również przeszklona izolatka z odrębnym węzłem sanitarnym i niezależną wentylacją.

Na drugim piętrze znajduje się rozbudowany oddział kardiologiczny. Wszystkie sale są klimatyzowane, z węzłami sanitarnymi, większość łóżek jest monitorowanych z punktu pielęgniarskiego, co również stanowi podwyższony standard.

Dodajmy, że do Centrum Kardiologii Inwazyjnej w dotychczasowej siedzibie w Oświęcimiu w ciągu 14 lat trafiło ponad 10 tys. pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym. Rocznie wykonywanych jest w nim ponad tysiąc innych ratujących życie zabiegów kardiologicznych.foto: RafLor / Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy