reklama

Nowy ambulans za ponad 600 tys. zł

MAGAZYN, Wiadomości, 27.09.2023 09:45,
Dokładnie 648 tys. zł kosztował nowy ambulans, który trafił właśnie na wyposażenie pogotowia ratunkowego w powiecie oświęcimskim.
Nowy ambulans za ponad 600 tys. zł
Jest to tzw. ambulans typu B - skonstruowany i wyposażany tak, by służyć transportowi, podstawowemu leczeniu i monitorowaniu pacjentów. Wyposażenie medyczne obejmuje: nosze elektryczne, krzesełko kardiologiczne, respirator.

Koszt zakupu to 648 tys. zł – pozostałe 48 tys. zł to wkład własny Szpitala. Dotacja z budżetu państwa to prawie 93% wartości zakupu.

- Szpital Powiatowy w Oświęcimiu to jedna z większych placówek medycznych w Małopolsce Zachodniej. Posiada specjalistyczną bazę zabiegowo-diagnostyczną. Szpital świadczy usługi w zakresie leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego, diagnostyki oraz szeroko rozumianej profilaktyki i edukacji prozdrowotnej. Tylko w lipcu karetki przywiozły do tutejszego SOR-u 576 pacjentów. W 2022 r. zespoły ratownictwa medycznego, których dysponentem jest ZOZ w Oświęcimiu, łącznie wyjeżdżały ponad 11 tys. razy. Dzięki rządowemu dofinansowaniu możliwy był zakup nowego ambulansu. To kolejny krok w umacnianiu bezpieczeństwa zdrowotnego Małopolan w tej części województwa – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który uczestniczył w oficjalnym przekazaniu karetki.

- Jako mieszkanka powiatu oświęcimskiego cieszę się z kolejnej karetki, bo to poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Chcę nadmienić, że obowiązkiem rządu jest dbanie o swoich obywateli i zapewnienie im bezpieczeństwa. Bezpieczeństwem są m.in. nakłady na służbę zdrowia - mówiła z kolei posłanka Dorota Niedziela.
foto: Małopolski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ktos, 27.09.2023 09:29

A może poprawę bezpieczeństwa by można było zrobić wydłużając czas pracy pogotowia w Brzeszczach bo tam karetka jest tylko w godzinach 7-23 czy mieszkańcy Brzeszcz i gminy są gorsi od reszty powiatu. Dlaczego jako mieszkańcy w nocy mamy czekać na karetkę z Kęt, Oświęcimia czy też Pszczyny lub Pisarzowic skoro mogła by być do rana w Brzeszczach. Jest to duży teren i też nam się należy szybka pomoc w nocy. W najbliższym czasie ma powstać droga S1 to tym bardziej karetka powinna być całą drogę.