reklama
reklama

Nowy dyrektor wadowickiego więzienia. To znany społecznik

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 16.02.2024 14:20, eł
Jego poprzedniczka awansowała.
Nowy dyrektor wadowickiego więzienia. To znany społecznik

W ubiegłym miesiącu dotychczasowa dyrektorka Zakładu Karnego w Wadowicach ppłk Renata Niziołek awansowała na stanowisko zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Pozostawiony przez nią wakat zapełnił teraz mjr Tomasz Bąk.

Na stanowisko dyrektora wadowickiego więzienia powołał go 15 lutego Dyrektor Generalny Służby Więziennej płk dr Andrzej Pecka na wniosek Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie płk. Tomasza Wierciocha.

Nowy szef wadowickiego więzienia to osoba dość znana w gminie Wadowice. Tomasz Bąk już drugą kadencję jest członkiem Rady Miejskiej w Wadowicach, a w nadchodzących wyborach ponownie będzie ubiegał się o mandat radnego. Jest też sądowym kuratorem społecznym. W Choczni, gdzie mieszka, aktywnie działał ponadto w radzie rodziców przedszkola i Zespołu Szkół nr 1.

Ma wykształcenie wyższe. Jest magistrem fizyki, który to tytuł uzyskał na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Zakładzie Karnym w Wadowicach pracuje od 2001 roku. Najpierw był wychowawcą, potem pełnił funkcję kierownika działu ochrony.


Foto: www.sw.gov.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy