reklama

Nagroda dla dyrektorki szpitala. Wysoka, ale nie tak kolosalna jak u sąsiadów

MAGAZYN, Wiadomości, 27.10.2023 17:53, eł
To kwota trochę wyższa od jej miesięcznego wynagrodzenia.
Nagroda dla dyrektorki szpitala. Wysoka, ale nie tak kolosalna jak u sąsiadów

Zarząd powiatu w Wadowicach przyznał nagrodę roczną dyrektorce wadowickiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Barbarze Bulanowskiej. Z punktu widzenia „przeciętnego Kowalskiego” może się ona wydawać bardzo wysoka, jednak w porównaniu z tą, którą otrzymał szef szpitala w sąsiednim powiecie, jest ona całkiem niewielka.

Jak niedawno pisaliśmy, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu Edward Piechulek dostał podwyżkę, dzięki której jego miesięczne wynagrodzenie wynosi obecnie 29 tys. zł brutto. Jak inni szefowie szpitali, otrzymał też nagrodę roczną, która w tym roku okazała się naprawdę kolosalna. Wyniosła 78 tys. zł.

Nagroda roczna dyrektorki ZZOZ w Wadowicach Barbary Bulanowskiej wydaje się na tym tle dość mizerna. Zarząd powiatu w Wadowicach zadecydował, że w tym roku będzie to kwota 28 tys. zł. Miesięczne wynagrodzenie szefowej szpitala wynosi od niedawna 27 tys. zł brutto.

W ubiegłym roku dyrektorka dostała 23 tys. zł nagrody rocznej. W ciągu całego minionego roku dochody Barbary Bulanowskiej z tytułu zarządzania ZZOZ złożyły się na kwotę 236,8 tys. zł. Dla porównania Edward Piechulek zarobił prawie 342,5 tys. zł.

Obydwoje są dyrektorami szpitali w Wadowicach i Oświęcimiu niemal równie długo, czy raczej... krótko. Edwarda Pichulka powołano na to stanowisko w październiku 2019 roku. Barbara Bulanowska szefową ZZOZ została w zaledwie kilka miesięcy później. Pracę rozpoczęła 1 marca 2020 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 27.10.2023 20:22

To jest ten bodajże 3 oddział wewnętrzny w Oświęcimiu czy nie ? Może porównajcie szpitale w stosunku do liczby mieszkańców powiatu.Zapewne wyjdzie że w Wadowicach tylko nogi łamią i to sie liczy

Zakolog, 27.10.2023 18:46

Ech mamNewsa nie znacie się na klasyfikacji budżetowej, to nie są żadne premie tylko dobrowolna wpłata na lokalny fundusz wyborczy w ramach składki zdrowotnej. Były wybory, no były, były banery z różnymi pyskami podpisane „Dla dobra Polski i jej mieszkańców” albo „Polska potrzebuje dobrych gospodarzy” były ! No to ktoś musi za to wszystko zapłacić. Nasza Basia ma na utrzymaniu tylko Filipka, a taki Edziu cały komitet bezpartyjnych samorządowców. Zawsze można te święte wizerunki zawiesić nad szpitalnymi łóżkami i chorzy będą pod opieką świętych obrazków demokracji.