reklama
reklama

Dobudowane piętra szpitala po odbiorach. Dwa oddziały i pracownie działają już w nowej lokalizacji

Gospodarka, Wiadomości, 26.10.2023 18:40, eł

Informujemy, co się zmieniło.

Dobudowane piętra szpitala po odbiorach. Dwa oddziały i pracownie działają już w nowej lokalizacji

Pod koniec tego roku planowane jest oficjalne otwarcie podwyższonego o dwie dodatkowe kondygnacje pawilonu E Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Ale dobudowane piętra są już po odbiorach, a do nowej lokalizacji przeniesione zostały dwa oddziały, a także pewne pracownie diagnostyczne. Co się zmieniło?

Od początku mowa była o tym, że nadbudowa potrzebna jest między innymi po to, by stworzyć miejsce na połączenie oddziałów chorób wewnętrznych, wcześniej rozdzielonych pomiędzy dwa szpitalne budynki. Jeden z nich, umieszczony w dość już starym obiekcie, nie spełniał aktualnych wymogów, ponieważ sale były zbyt duże, a pacjenci mieli utrudniony dostęp do łazienek i gazów medycznych.

Teraz obydwa oddziały działają już w nowej lokalizacji, w której panują warunki na miarę XXI wieku. Znajdują się na piątym piętrze pawilonu E. Do rozbudowanego budynku przeniesiono również Zakład Endoskopii i Pracownię Diagnostyki Kardiologicznej, które obecnie mieszczą się na jego czwartym piętrze.

- Pacjenci i odwiedzający udający się do oddziałów chorób wewnętrznych oraz osoby zmierzające do Zakładu Endoskopii i Pracowni Diagnostyki Kardiologicznej powinny wchodzić wejściem głównym do szpitala. Następnie należy udać się do holu windowego i skorzystać z wind znajdujących się w pawilonie E, po prawej stronie – poinformowała nas dyrekcja ZZOZ w Wadowicach.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 26.10.2023 20:55

To te latające windy?Pogratulowac śmiałkom odwagi .