reklama
reklama

Magistrat już dwa razy bez skutku próbował sprzedać tę działkę. Będzie kolejna obniżka ceny?

Gospodarka, Wiadomości, 21.10.2023 11:00, eł

Spory kawałek gruntu w strefie ekonomicznej nikogo dotąd nie skusił.

Magistrat już dwa razy bez skutku próbował sprzedać tę działkę. Będzie kolejna obniżka ceny?

To było już drugie podejście do sprzedaży jednej z działek w andrychowskiej strefie ekonomicznej. Przetarg zakończył się tak samo jak pierwszy – nikt do niego nie przystąpił. Po pierwszej próbie sprzedaży Urząd Miejski w Andrychowie obniżył cenę wywoławczą, ale mimo to nadal nie znalazł się nikt chętny do zakupu.

W pierwszym przetargu, ogłoszonym w kwietniu tego roku, sięgała ona prawie 1,9 mln zł netto, w drugim, zaplanowanym na 18 października, wynosiła 1,5 mln zł netto. Czy magistrat spróbuje ponownie wystawić grunt na sprzedaż i jeszcze raz obniży cenę? Niewykluczone, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Działka, która nie może znaleźć nabywcy ma powierzchnię 1,77 ha i kształt zbliżony do prostokąta. Położona jest przy ulicy Przemysłowej w Andrychowie. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego znajduje się ona na terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej przemysłu ciężkiego.

Co z nią jest nie tak, że tak trudno ją sprzedać? Prawdopodobnie chodzi o to, że znajduje się ona na terenie osuwiskowym. Nieciekawe jest też jej ukształtowanie. Jak zapewniają w magistracie, działka została zniwelowana, wyrównana do poziomu drogi dojazdowej oraz umocniona murami oporowymi. I rzeczywiście widać, że to wszystko zostało zrobione. Ale w efekcie wznosi się ona na pokaźne skarpie górującej nad zakładem CMC, który produkuje palety drewniane.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 21.10.2023 22:27

https://www.youtube.com/watch?v=gLkHmC1Y2D4

Archanioł Michał, 21.10.2023 22:24

Taki znak czasu, że dziennikarze zamieniają się w presstytutki. Konsumpcja. Żarcie. Nieuchronna katastrofa. Kto ją widzi?

Zakolog, 21.10.2023 13:50

Jakie zgrabne eufemizmy „magistrat”, „Urząd Miejski” zamiast zarządu gminy na który składa się trójca Tomek, Mirek i Wojtek. To wytworom ich inteligencji zawdzięczamy, tą piękną strefę utkaną z działek inwestycyjnych na sprzedaż. Dlatego Jurku z Wizanu, chyba nie masz innego wyjścia, jak poczekać jeszcze trochę, niech cena jeszcze coś skruszeje i kupić to dzieło TomkoMirka. Będziesz miał na wymianę za działkę po przedwojennej synagodze. Tylko wpierw zadzwoń do Racheli i zapytaj czy jest zainteresowana. Powiedz kobiecie, że to znacznie lepsze od użerania się z najemcami i remontami. Domyślam się, że sam już na to wpadłeś, tylko jak to powiedzieć Grażynkom i Januszkom na walnym zgromadzeniu ? I dlatego ludzkość właśnie wymyśliła komentarze na stronie mamNewsa. Zachęć Stacha, aby przeczytał i niech następnie swoimi słowami wyjaśni reszcie meandry tego rozwiązania. Burmistrz Tomek tą metodą posługuje się już od wielu lat i jeszcze się nigdy nie zawiódł.