reklama

Można kupić starą szkołę

MAGAZYN, Wiadomości, 21.10.2023 17:25, eł

Czy ktoś ją kupi i sprawi, że znów stanie się użyteczna?

Można kupić starą szkołę

Do czerwca 2012 roku Szkoła Podstawowa w Żarnówce (gmina Maków Podhalański) działała w dwóch budynkach oddalonych od siebie o około półtora kilometra. Po przeniesieniu wszystkich uczniów do jednego, drugi pozostał zamknięty na głucho. Teraz gmina chce go sprzedać.

Zamknięcie jednego ze szkolnych budynków w Żarnówce nie odbyło się bezboleśnie. Mieszkańcy wsi ostro przeciwko temu protestowali. Ale nie udało im się dopiąć swego i rezultacie mniejszy ze szkolnych budynków opustoszał. Różne były pomysły na jego wykorzystanie, ostatecznie jednak żaden nie wypalił.

Teraz gmin ogłosiła przetarg na jego sprzedaż. Budynek stoi przy drodze powiatowej w Żarnówce, na nachylonej działce o kształcie zbliżonym do trapezu i powierzchni 8 arów. Składa się z trzech części wniesionych w różnych okresach. Główna, najstarsza, kryta jest dachem dwuspadowym. Dobudówka, w której funkcjonowała sala gimnastyczna ma dach jednospadowy. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 383 m2. Obiekt wymaga generalnego remontu i prac konserwatorskich. Do wymiany są wszystkie instalacje oraz stolarka okienna i drzwiowa.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość znajduje się na terenie usług publicznych i oświaty, z możliwością lokalizowania tam między innymi obiektów zaplecza technicznego, magazynowego, składowego, socjalnego, biurowego, małej architektury, urządzeń sportu i rekreacji, dróg wewnętrznych oraz parkingów.

Cena wywoławcza wynosi 282 tys. zł, a minimalna kwota, o jaką można ją będzie przebić to 2820 zł. Ponad 95 % gruntu objętego licytacją zwolnione jest z podatku VAT. Przetarg odbędzie się 23 listopada o 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim. Aby do niego przystąpić, trzeba do 17 listopada wpłacić wadium wynoszące 10 % ceny wywoławczej, czyli 28 200 zł.


Foto: UM w Makowie Podhalańskim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy