reklama

Monika z Wieprza dziękuje naszym czytelnikom. Dali jej szansę na normalne życie

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.12.2021 16:00, eł

Będzie mogła zapomnieć o bólu, a być może również spełnić swe marzenie i zostać matką.

Monika z Wieprza dziękuje naszym czytelnikom. Dali jej szansę na normalne życie

Monika Radwan z Wieprza dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach, wśród których było wielu naszych czytelników, dostała szansę na życie bez bólu. Będzie też mogła spróbować spełnić swoje wielkie marzenie o własnym dziecku. Do tej pory choroba nie pozwalała jej zajść w ciążę.

Historię Moniki opisaliśmy tutaj. Ta piękna młoda kobieta od kilku lat zmaga się z endometriozą. To choroba, która charakteryzuje się obecnością błony śluzowej macicy w innych narządach – w szyjce macicy, pochwie, pęcherzu moczowym, a także w jamie otrzewnej. Przypadłość ta powoduje, że miesiączki są bardzo bolesne, długie i obfite. Ból towarzyszy cierpiącym na endometriozę kobietom nierzadko również pomiędzy menstruacjami. Tak było właśnie u Moniki. Choroba często prowadzi też do niepłodności. Tak się stało i w przypadku naszej bohaterki. Kobieta od lat bezskutecznie próbowała zajść w ciążę, a lekarze tylko bezsilnie rozkładali ręce, nie potrafiąc jej pomóc.

Dwa lata temu Monika przeszła operację usunięcia torbieli endometrialnej z jajnika, ale jakiś czas później zmiana powstała od nowa, a później pojawiła się kolejna. Kilka miesięcy temu kobieta dowiedziała się, że szansę na zwalczenie choroby może jej dać kolejny zabieg chirurgiczny, tym razem jednak płatny. Ponieważ okazał się on zbyt kosztowny, jak na jej możliwości finansowe, po długich wahaniach Monika zdecydowała się założyć internetową zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl.

Opisaliśmy wówczas jej problemy zdrowotne, a nieco ponad miesiąc temu powtórzyliśmy artykuł. I udało się! Monika zdobyła potrzebną kwotę. – Dzięki dobrym ludziom dostałam szansę na normalne życie. Obecnie jestem już w domu, szczęśliwa po operacji. Zabieg chirurgiczny się udał, mimo że był dużo bardziej skomplikowany niż zakładali lekarze. Dziękuję wszystkim czytelnikom mamNewsa.pl i życzę im wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia – mówi Monika Radwan.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Konfederacja Wadowice, 23.12.2021 23:45

Trzy zabiegi w "bezpłatnej" państwowej "służbie zdrowia" nie zdziałały tego co jeden płatny w prywatnej klinice.