reklama

Podziel się żywnością! Kolejna edycja jadłodzielni w Andrychowie

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.12.2021 12:10, eł
Tym razem będzie ona działała w dworcowej poczekalni.
Podziel się żywnością! Kolejna edycja jadłodzielni w Andrychowie

Lodówka pęka w szwach i wiesz, że Twoja rodzina nie zdoła przez Święta zjeść całej jej zawartości? Wiemy, co możesz zrobić z nadmiarem produktów spożywczych, aby ich nie zmarnować. Wystarczy przynieść je do poczekalni dworca PKS w Andrychowie i tam zostawić. Dzięki temu żywność trafi do osób, którym brakuje pieniędzy na jej zakup.

48 Drużyna Wędrownicza „Północ” im. Sophie Scholl, działająca przy Hufcu ZHP Andrychów, we współpracy z Urzędem Miejskim, już po raz kolejny organizuje akcję pod nazwą „Nie karm kosza, przynieś do jadłodzielni”. Tym razem miejsce dzielenia się żywnością będzie działało w dworcowej poczekalni. W okresie świątecznym ma być ono czynne od 8.00 do 16.00. Później będzie otwarte w tych samych godzinach, ale już tylko w dni robocze.

- W tym trudnym czasie, gdy kontakt bezpośredni jest utrudniony, a czasami niemożliwy, tak ważne jest, by być dla drugiego człowieka. Jeśli znasz osoby samotne czy starsze, które mogłyby skorzystać z jadłodzielni (pozostawiając nadwyżkę jedzenia bądź odbierając dla siebie), przekaż im informacje o akcji. Warto zainteresować się także podstawowymi potrzebami naszych najbliższych czy sąsiadów. Wspólnymi siłami mieszkańców gminy Andrychów utrzymajmy miejsce, które pozwoli racjonalnie dysponować żywnością i nie marnować jedzenia – apeluje koordynator akcji Mateusz Zaremba.

Harcerze proszą, by nie przynosić do jadłodzielni produktów przeterminowanych, nabiału w otwartych opakowaniach, jaj, surowego mięsa ani ciast z kremami. Mile widziane będą natomiast świeże domowe dania (również zupy), sery, jogurty, warzywa i owoce oraz wykonane z nich przetwory, pieczywo, konserwy, etc. Organizatorzy akcji zachęcają też do kontaktu właścicieli sklepów i restauracji, którzy chcieliby podzielić się z potrzebującymi tym, czego nie udało im się sprzedać. Aby zgłosić chęć przekazywania żywności, wystarczy napisać e-mail na adres: [email protected].


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy