reklama
reklama

Młody aktor z Wadowic ma nowy pomysł na wsparcie WOŚP. Zachęca do wpłat

MAGAZYN, Wiadomości, 12.01.2024 13:40, eł

Jego aukcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, ale mało kogo stać na udział w niej. Dlatego wymyślił coś innego.

Młody aktor z Wadowic ma nowy pomysł na wsparcie WOŚP. Zachęca do wpłat

Satyryczny serial „1670”, opowiadający o losach siedemnastowiecznej zaściankowej szlachty w Polsce, okazał się bodaj największym hitem Netflixa ostatnich czasów. Grający w nim jedną z głównych ról aktor pochodzący z Wadowic postanowił wykorzystać popularność produkcji w celach charytatywnych. Wyszedł już z drugą inicjatywą, która pozwoli zasilić tegoroczną zbiórkę w ramach WOŚP.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa tym razem pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” i zbiera pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów w każdym wieku, cierpiących na choroby płuc. Młody aktor Michał Sikorski, który w serialu „1670” wcielił się w postać księdza Jakuba, syna szlachcica Jana Pawła Adamczewskiego, postanowił wesprzeć akcje prowadzone przez wadowicki sztab WOŚP. Niedawno wystawił w tym celu na licytację kremówkę i spacer w swoim towarzystwie po Wadowicach, o czym pisaliśmy tutaj. Aukcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Najwyższa oferta za przyjemność spędzenia czasu z serialowym ojcem Jakubem przekroczyła do tej pory 15 tys. zł. Niewiele jest osób, które mogą sobie pozwolić na przebicie tej kwoty, nawet jeśli bardzo zależy im na wygranej.

- Wielu z was pisze, że nie może brać udziału w licytowaniu kremówki, pewnie dlatego, że macie uczulenie na laktozę. Ale właśnie dlatego, jeżeli chcecie wesprzeć WOŚP razem ze mną, zapraszam was do wrzucania wszystkich drobniaków, monet, zaskórniaków do e-skarbonki ojca Jakuba, którą właśnie uruchomiłem. Kto jeszcze trzyma za uszami czy po kieszeniach złote monety, no uważajcie, żeby chłopstwo nie rozkradło – żartobliwie zachęca do pomocy Michał Sikorski.

Aby dorzucić coś do jego e-skarbonki, wystarczy kliknąć tutaj.


Foto: kadr z serialu "1670"
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 12.01.2024 23:11

Raczej antyreklama WOŚP.

slawek.n, 12.01.2024 15:30

Jakiś czas przed wyborami jechałem Krakowską w Andrychowie i mijałem wielki billboard koło BP z napisem "Pokonajmy to zło! Zwyciężymy" w biało czerwonej stylistyce z wielkim logo WOŚP z boku. Po dobrej minucie patrzenia z niedowierzaniem dostrzegłem niewielki, szary napis "z sepsą". Niczym drobny druczek na umowie. Cała akcja została właśnie już bez ceregieli upolityczniona (nieskrywane sympatie lidera były wiadome od dawna).

Jan_Korba, 12.01.2024 14:59

Panie aktor, pan zarabiasz duży piniondz grając u Netflixa, weź pan sam zasilaj kabzę Owsiaka a nie naciągaj pan ludzi na wspólne kremówki czy spacerki. Słabe to i tyle.