reklama

Milion zł dotacji dla Kalwarii Zebrzydowskiej na nową placówkę

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.07.2019 11:25, INFORMACJA PRASOWA
O powstanie takiego miejsca wnioskowali mieszkańcy.
Milion zł dotacji dla Kalwarii Zebrzydowskiej na nową placówkę
Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty i Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik podpisali umowę gwarantującą wsparcie dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska. To bardzo ważny krok w powstaniu Środowiskowego Domu Samopomocy. ŚDS ma powstać w Kalwarii Zebrzydowskiej przy Alei Jana Pawła II w bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka Zdrowia.

O powstanie takiego miejsca wnioskowali mieszkańcy, opiekunowie osób niepełnosprawnych, a także radni, w ostatnim czasie w skuteczną realizację tego projektu zaangażował się radny rady Miejskiej Marcin Zadora, a także radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński. Po raz kolejny potwierdziła się maksyma, że razem można więcej!


Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej jest w trakcie przygotowywania projektu budowlanego ŚDS dla 30 osób. Dom zostanie wybudowany do końca 2021 roku.
- Powstający ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych ma być miejscem, w których osoby niepełnosprawne będą uczyć się samodzielności, nabywać umiejętności niezbędnych w codziennym życiu czy nawet przygotować się do pracy zawodowej, co jest niezwykle ważne – informuje Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W Środowiskowym Domu Samopomocy osoby niepełnosprawne będą rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się różnych życiowych umiejętności. Będą mogły uczyć się rozwiązywania problemów, w tym kształtowanie pozytywnych relacji uczestnika z osobami bliskimi, sąsiadami, z osobami spotykanymi w życiu codziennym (np. na zakupach, w środkach komunikacji publicznej, urzędach, w intytulacjach kultury).


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy