reklama

Od września podwyżki dla nauczycieli. A co z zapowiadanym strajkiem?

, Polityka, Wiadomości, 09.07.2019 18:30, DK
Wiadomo o ile więcej dostaną nauczyciele.
Od września podwyżki dla nauczycieli. A co z zapowiadanym strajkiem?
Od 1 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. średnie wynagrodzenie nauczycieli ma się zwiększyć o 9,6 proc. Pieniądze wypłacone mają zostać do 30 września 2019 r. z wyrównaniem od 1 września 2019 r.

Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty wyniesie 2782 zł brutto (podwyżka o 244 zł brutto).

nauczyciela kontraktowego - 2862 zł brutto (podwyżka o 251 zł brutto)
nauczyciela mianowanego - 3250 zł brutto (podwyżka o 285 zł brutto)
nauczyciela dyplomowanego - 3817 zł brutto (podwyżka o 334 zł brutto)

Dodatkowo wprowadzony został dodatek za sprawowanie funkcji wychowawcy klasy, który wynosić będzie 300 zł, a także jednorazowy dodatek w wysokości 1000 zł dla nauczyciela stażysty, który odbywa staż na stopień nauczyciela kontraktowego.

Podczas awansu oceniany będzie tylko dorobek zawodowy nauczyciela za okres stażu. Staż również zostanie skrócony o rok.

Przypomnijmy, że Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesił strajk 27 kwietnia 2019 roku. Strajk zakończył się fiaskiem - nauczycieli walczyli o większe podwyżki, ale rząd się nie ugiął. Dlatego oświatowe związki, oprócz Solidarności, zastanawiają się na tym, aby po wakacjach odwiesić strajk.

Decyzji w sprawie ewentualnego strajku jeszcze nie ma. Mają zapaść dwa tygodnie po rozpoczęciu roku szkolnego, jeśli nie dogadają się z nowym ministrem edukacji.

Jak będzie? Zobaczymy. Pytanie, czy związkowcom uda się zmobilizować nauczycieli do kolejnej akcji protestacyjnej.

- Czy strajk znowu się rozpocznie we wrześniu, tego nie wiem, ale nie wydaje mi się aby w małych miastach nauczyciele po raz kolejny dołączyli do strajku, jesteśmy zawiedzeni i zmęczeni - mówi nam jedna z nauczycielek z Andrychowa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 11.07.2019 19:31

To teraz juz będą miec po 6tys na miesiac za 18godzin lekcyjnych tygodniowo i pół roku w roku wolnego!!!!!!! I co dalej mają mało????? W artykule podowane sa tylko gołe pensje bez dodatków i przywilejow!!!!!!!!!!!!

gorce, 11.07.2019 12:58

Wykształceni i inteligentni ludzie a uwierzyli że zak z babskim zapłacą im za czas strajku. zwykła polityczna podpucha. od poczatku było wiadomo, że uchwała która zaproponował babski zeby zobowiazac burmistrza do zapłaty za strajk jest niezgodna z prawem. a wiekszośc radnych to poparła tak chcieli omamić nauczycieli.

ChojnaZmiana , 11.07.2019 11:28

"zapłacą nam za strajk" A TO DOBRE !

starybelfer, 11.07.2019 09:23

Jesteśmy tym bardziej zawiedzeni, że Roman Babski obecnie przewodniczący Rady Miejskiej obiecywał, że zapłacą nam za strajk. Zgłosił nawet uchwałę w tej sprawie. I co, do dziś nikt nie porusza tego tematu. Czyżby pan Roman wraz z panem Burmistrzem zapomnieli o składanych obietnicach?