reklama
reklama

Miasto z naszego regionu na czwartym miejscu wśród najpiękniej oświetlonych w Polsce

MAGAZYN, Wiadomości, 31.01.2024 20:55, eł
Rywalizowało ze znacznie większymi.
Miasto z naszego regionu na czwartym miejscu wśród najpiękniej oświetlonych w Polsce

Świąteczne iluminacje naszych miast wprowadzają w bożonarodzeniowy klimat i nadają ulicom oraz placom bajkowego uroku, zwłaszcza gdy towarzyszy im śnieg. Ale nawet bez niego tworzą magiczny wręcz nastrój. Gdy jedzie się przez powiat wadowicki, szczególną uwagę zwracają świetlne dekoracje w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nic więc dziwnego, że właśnie to miasto zajęło wysoką lokatę w plebiscycie Świeć się z Energą. To ogólnopolska akcja, w której ludzie, głosując na najpiękniej oświetlone miasto, decydują jednocześnie, gdzie trafi wart 200 tys. zł sprzęt AGD, przeznaczony na cele dobroczynne. Miejscowość, która zbierze największą ilość głosów, zdobywa również tytuł Świetlnej Stolicy Polski.

Konkurs był podzielony na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. W pierwszym internauci wybrali 16 najpiękniej oświetlonych miast – po jednym z każdego województwa. Za sprawą ich głosów prawo reprezentowania Małopolski w finale zdobyła Kalwaria Zebrzydowska. W drugim etapie uplasowała się na wysokim, czwartym miejscu, pomimo że rywalizowała w większości ze znacznie większymi od siebie miastami, między innymi Łodzią, Płockiem, Poznaniem, Bielskiem-Białą czy Koszalinem. Zdobyła w sumie 7417 głosów. Tytuł Świetlnej Stolicy Polski wywalczyła natomiast Legnica.

Dzięki wejściu do finału plebiscytu Kalwaria Zebrzydowska zdobyła energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł.
Foto: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mc, 31.01.2024 22:06

Tak w Kalwarii czuć ten klimat