reklama
reklama

Mały fiat na licytacji WOŚP. Cena cały czas idzie w górę

MAGAZYN, Wiadomości, 21.01.2022 13:10, eł

Wadowicki sztab WOŚP przygotował na tegoroczny finał sporo atrakcji. Największą ma być... maluszek. Odbędzie się bowiem licytacja fiata 126p.

Mały fiat na licytacji WOŚP. Cena cały czas idzie w górę

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia. W Wadowicach przygotowano z tej okazji sporo atrakcji. Będzie między innymi zlot fiatów 126p i marsz psiaków. Kucharze z programu MasterChef będą serwowali dania na wynos, nie zabraknie też muzyki. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci.

W zaplanowanych atrakcjach można będzie wziąć udział na żywo lub online. Wydarzenia na wadowickim rynku rozpoczną się o 10.00, a zakończą o 15.00. To jednak nie będzie bynajmniej koniec tego, co przygotował sztab w Wadowicach. Dalszy ciąg będzie transmitowany przez Internet i potrwa do 20.30.

- W tym roku gościć będziemy dwóch kucharzy. Oprócz naszego przyjaciela Pawła Gradowskiego, Wadowice odwiedzi także finalistka tegorocznej edycji MasterChef Ela Błaszyńska. Pojawi się grochówka, żurek rzeszowski, leczo, sandwich z szarpaną wieprzowiną, będą też oscypki z grilla oraz grillowane kiełbaski. Wszystkie te pyszności nie będą miały ustalonej ceny - zapraszamy do odbioru każdego, kto zechce wesprzeć Orkiestrę swoim datkiem. Będziecie można także skosztować pysznych pierników w kształcie serca od Piekarni Stryszów. Ponadto odbędzie się trzeci już marsz psiaków – zachęca szef wadowickiego sztabu WOŚP Kamil Kowalczyk.

Tegoroczną nowością będzie pierwszy zlot fiatów 126p w Wadowicach. Gdyby ktoś chciał zdobyć na własność ten kultowy już pojazd w świetnym stanie, może go wylicytować za pośrednictwem platformy allegro.pl (tutaj). W piątek (21.01) w południe wylicytowana cena przekraczała już 28 tys. zł, a to jeszcze nie koniec. Jest to samochód podarowany przez Magdę i Tomasz Juraszków.

- Wadowicki maluszek został wylicytowany w czasie 28 Finału WOŚP w Wadowicach, a teraz powraca, aby pomagać dzieciakom z problemami ze wzrokiem. Piękną historię związaną z tegorocznym tematem finału opowiedział nam właśnie Tomasz. Będąc kilkunastoletnim chłopcem uległ on wypadkowi i gdyby nie szybka oraz fachowa pomoc pani doktor Barbary Huczyńskiej-Bujnickiej, dziś na pewno nie widziałby na jedno oko. Wtedy jego życie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej. Chcąc spłacić pani doktor i wszystkim wspaniałym okulistom dług wdzięczności, podarował nam ten samochód – wyjaśnia Kamil Kowalczyk.

Plan finału w Wadowicach:

10.00 – licytacje

11.30 – zlot fiatów 126 p

11.30 - licytacje

12.00 – III marsz psiaków

12.30 – pokaz ratownictwa GRP OSP Kęty

13.00 – licytacja

13.30 – koncert kapeli góralskiej Powicher


O 13.30 rozpocznie się transmisja online, oto jej program:

14.00 – rozpoczęcie transmisji – skrót dnia

14.30 – warsztaty kulinarne z Pawłem Gradowskim – MasterChef

15.00 – licytacje

15.30 – koncert Weroniki Targosz i Daniela Najbora

16.00 – warsztaty ratownictwa medycznego

16.00 – pokaz karate

16.30 – licytacje

17.00 – pokaz kulinany Eli Błaszyńskiej – MasterChef

17.00 – pokaz kosmetyczny

17.30 – panel dyskusjny z goścmi specjalnymi

18.00 – koncert Weroniki Targosz i Daniela Najbora

18.30 - licytacje

19.00 – koncert duetu Gnojek&Liban

Transmisje można śledzić tutaj lub tutaj.


W tym roku licytacje prowadzone są za pośrednictwem platformy allegro.pl (tutaj) oraz na żywo podczas finału. Wylicytować online można:

- fiata 126p,

- hulajnogę elektryczną firmy Frugal,

- rower elektryczny firmy UNIBIKE,

- plastron Kamila Stoch z konkursu w Wiśle z autografami całej kadry,

- koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski z autografem Marcina Wasilewskiego,

- piłkę z autografem Łukasza Piszczka,

- misia Adasia,

- banknot 0 euro,

- ul wielkopolski od firmy Łysoń,

- album znaczków pocztowych z Janem Pawłem II,

- medal wydany z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy