reklama
reklama

Krzysztof wygrał w kolejnym teleturnieju

MAGAZYN, Wiadomości, 04.06.2024 19:10, eł
Ten młody człowiek z naszego regionu często w ostatnich miesiącach pojawia się na szklanym ekranie.
Krzysztof wygrał w kolejnym teleturnieju

23-letni Krzysztof Marek, student z Juszczyna (gmina Maków Podhalański) z powodzeniem wziął udział w kolejnym teleturnieju. Tym razem był to quiz „Polacy to wiedzą!”, emitowany na antenie TVP Polonia. Juszczynianin okazał się najlepszym z zawodników, którzy startowali w ostatnim odcinku programu. Wszedł do finałowej rundy, w której prawidłowo odpowiedział na wszystkie pytania.

Krzysztof Marek w kwietniu tego roku wygrał trzy kolejne odcinki programu „Va banque” na antenie TVP2. Wziął też udział w ostatniej edycji teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, nadawanego w telewizyjnej Jedynce. Został zwycięzcą piętnastego odcinka, w którym zdobył na tyle wysoką ilość punktów, by dostać się do wielkiego finału programu (pisaliśmy o tym tutaj). W nim co prawda nie wygrał, jednak wypadł bardzo dobrze na tle innych uczestników.

Z kolei 2 czerwca na antenie TVP Polonia można było zobaczyć, jak Krzysztof Marek poradził sobie w ostatnim odcinku cotygodniowego telewizyjnego quizu „Polacy to wiedzą!”. Każdy z nich składa się z trzech etapów – rozgrzewki, pojedynku i finałowej obrony. Student z Juszczyna z powodzeniem przebrnął przez wszystkie. W finale miał 90 sekund na to, by odpowiedzieć na 10 pytań. Ani razu się nie pomylił. Bez namysłu udzielił 10 prawidłowych odpowiedzi. Program opuścił z nagrodą w wysokości 6,5 tys. zł w kieszeni.

Krzysztof Marek studiuje finanse i rachunkowość, ale – jak mówi o sobie – interesuje się wieloma dziedzinami, zwłaszcza historią. Wiedzę czerpie głównie z książek, które namiętnie pochłania. W przyszłości zamierza pracować w zawodzie związanym z kierunkiem swoich studiów. Jak zapewnił prowadzący teleturniej „Polacy to wiedzą!” Robert El Gendy, Krzysztof Marek jest jednym z najmłodszych finalistów w historii programu.

Zobaczcie odcinek z udziałem studenta z Juszczyna:

Foto: Facebook/Krzysztof Marek

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy