reklama
reklama

Honorowy tytuł dla zmarłego przed rokiem lekarza

MAGAZYN, Wiadomości, 08.12.2022 15:00, eł

Radni powiatowi byli w tej sprawie jednomyślni.

Honorowy tytuł dla zmarłego przed rokiem lekarza

Nieco ponad rok temu, w listopadzie, mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej (i nie tylko oni) tłumnie uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu doktora nauk medycznych Tadeusza Ryłki, cenionego pediatry i internisty. Teraz ten znakomity lekarz został uhonorowany przez Radę Powiatu w Wadowicach, w której sam niegdyś działał. Samorządowcy przez aklamację przyjęli uchwałę w sprawie nadania mu tytułu honorowego Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego. Oznacza to, że nie obyło się tradycyjne głosowanie, a radni tylko oklaskami wyrazili poparcie dla tej inicjatywy.

Dr Tadeusz Ryłko już we wczesnej młodości znany był ze społecznikowskiego zacięcia i chęci pomocy innym. Z tego powodu wstąpił do Szarych Szeregów. Angażował się w niemal wszelkie sprawy dotyczące Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy. To dzięki niemu powstała przychodnia zdrowia w mieście. Przez dwie kadencje działał w Radzie Powiatu w Wadowicach.

Jako lekarz zabezpieczał medycznie wizytę Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej, był również członkiem międzynarodowej medycznej organizacji humanitarnej Lekarze bez Granic. Pasjonował go sport. Z sukcesami uprawiał różne jego dyscypliny.

Cieszył się niesłabnącym uznaniem pacjentów. W Internecie nie sposób znaleźć inne niż entuzjastyczne oceny jego pracy. „Lekarz z powołania. Wspaniały człowiek. Dla każdego znalazł dużo czasu na diagnozę. Wiem, że od biedniejszych lub starszych ludzi nie brał opłat za wizyty prywatne” - to tylko jedna z wielu podobnych opinii.


Foto: BS


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy